Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Włochy: Ivan, syn Wiaczesława…

Włochy: Ivan, syn Wiaczesława…

Rosyjski rozgrywający, Ivan Zajcew, otrzymał kilka dni temu obywatelstwo włoskie. Jak twierdzi, jego celem teraz będzie wytrwała praca i rywalizacja o miejsce w reprezentacji Włoch.

Ivan Zajcew jest synem znakomitego przed laty rozgrywającego reprezentacji Rosji – Wiaczesława Zajcewa. Jego ojciec, wraz z Aleksandrem Sawinem, przewodzili rosyjskiej drużynie narodowej, która dominowała w światowej siatkówce w dekadzie lat 70-tych XX wieku. Ivan Zajcew urodził się we włoskim Spoleto, ale do tej pory był obywatelem Rosji, tak jak jego oboje rodziców (matka – Irina Pozdniak, była mistrzynią Europy w pływaniu, w 1966 roku).

Po otrzymaniu obywatelstwa, Ivan zamierza wytrwale walczyć o powołanie do reprezentacji Włoch. – Jestem szczęśliwy, że zostałem jednym z obywateli tego kraju. Moja sytuacja jest już teraz jasna. Mam nadzieję, że włoska federacja, i mój klub – Roma Volley, umożliwią mi podjęcie walki o powołanie do kadry – powiedział Zajcew tuż po zakończeniu ceremonii nadania obywatelstwa.Mierzący 202 cm, 21-letni Ivan Zajcew, powrócił po zakończonym niedawno sezonie w Serie A, do klubu Roma Volley. W poprzednim sezonie był wypożyczony do Andreoli Latina, gdzie nabierał doświadczenia między innymi u boku takich zawodników, jak brazylijskie gwiazdy – Gilson Bernardo, Riad i Bruno Zanuto.

Wiaczesław Zajcew grał w klubie ze Spoleto, w tym czasie gdy urodził się Ivan. W trakcie swojej kariery zawodniczej grał też w Agrigento i Città d’Castello. W tej chwili pracuje jako trener w lidze rosyjskiej.

źródło: inf. własna, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2008-05-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved