Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > W GTPS na pewno będzie inny trener

W GTPS na pewno będzie inny trener

W GTPS-ie Gorzów Wielkopolski - same znaki zapytania. Podobno ma dojść do sporych zmian organizacyjnych, aby drużyna podjęła wyzwanie w I lidze, ale nie pod wodzą Macieja Kowalczuka.

W ostatnim sezonie sprawy szkoleniowe w gorzowskim klubie nie wyglądały normalnie. Najpierw zespół teoretycznie prowadził Nicola Vettori, ale nie było go podczas przygotowań do rozgrywek, bo w tym czasie pracował jako analityk z męską reprezentacją Polski. Gdy w końcu trafił do GTPS, nie zagrzał zbyt długo miejsca. Wyniki były nie te i drużynę w końcu przejął Kowalczuk (był z nią w trakcie przygotowań). Siatkarze utrzymali się w I lidze, w ostatniej chwili tracąc szansę na czołową czwórkę, która po sezonie zasadniczym biła się o Polską Ligę Siatkówki.Szkoleniowiec brał udział w popołudniowych zajęciach i meczach, ale te przedpołudniowe prowadzili najbardziej doświadczeni zawodnicy. Taki był warunek trenera, który nie miał zamiaru zrezygnować z pracy zawodowej. – Po wypełnieniu kontraktu, z końcem maja całkowicie kończę treningi w GTPS – zapowiedział właśnie Kowalczuk. Mówił o powodach osobistych, ale możemy się domyślać, że wykonując inną pracę, nie może w 100 proc. poświęcić się siatkówce.

Jaki GTPS zobaczymy w sezonie 2008/09? Jaki będzie miał budżet, a dzięki temu jakich zawodników? Na razie wszystkie szczegóły są owiane tajemnicą. Do spłacenia pozostają ostatnie zaległości z zakończonych niedawno rozgrywek. Kłopoty finansowe w gorzowskiej drużynie to niestety żadna nowość. Wszystko ma się wyjaśnić na koniec maja. Nie ma jednak groźby, że drużyny zabraknie na zapleczu ekstraklasy.

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2008-05-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved