Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Świder znów kręci

Świder znów kręci

Nie było kiedyś siatkarskiego turnieju, na którym Sebastian Świderski nie zwijałby się z ogromnego bólu. Ale włoscy fachowcy "naprawili" siatkarza reprezentacji Polski. Niedługo, podczas turnieju w Olsztynie, będzie mógł pokazać się w pełni sił.

Najpierw były przeciążone kolana, potem doszedł bark i ścięgno Achillesa. Ale Sebastian Świderski zawsze zagryzał zęby i grał na całego. Ostatnio przyjmującego reprezentacji Polski wzięli jednak w obroty włoscy fizjoterapeuci i „Świder” jest jak nowy.

Teraz czuję tylko lekkie łamanie w barku, ale do tego już się przyzwyczaiłem – zapewnia Świderski. – Po prostu trochę inaczej trenuję, specjalnie się rozgrzewam.To, że ze zdrowiem jest nieźle, zawdzięcza Włochom. – Kiedy zmieniłem w Italii klub, zapomniałem o bólu kolan, bo mieli tam fachowców, którzy w przeciwieństwie do poprzedników umieli o mnie zadbać i nie dobili kulejącego konia – śmieje się „Świder”. – A w kadrze do stanu używalności pomógł mi wrócić włoski fizjoterapeuta.

Polscy siatkarze rozpoczynają dzisiaj morderczy serial występów, którego zwieńczeniem ma być udział w igrzyskach w Pekinie. Najpierw czekają ich dwie eliminacje mistrzostw Europy (Olsztyn, Tallin), potem kwalifikacje IO w Portugalii, Liga Światowa i – jak wszystko dobrze pójdzie – turniej olimpijski.

Na początek powinno być lekko, łatwo i przyjemnie.

Nie pamiętam, kiedy ostatni raz musieliśmy walczyć o mistrzostwa, ale sami sobie jesteśmy winni po fatalnym występie w Moskwie – mówi Świderski. – Tylko błagam, nie mówmy znowu, że będzie lekko, bo we wrześniu Belgia wybiła nam z głowy takie myśli na mistrzostwach Europy. Nie powinno być problemów, przegrać możemy tylko ze sobą.

*Autor: Marek Żochowski

źródło: Super Express

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2008-05-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved