Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Pruszcz ma siatkówkę w II lidze

Pruszcz ma siatkówkę w II lidze

fot. archiwum

Siatkarze Energi Czarnych Pruszcz w bardzo dobrym stylu wywalczyli awans do II ligi i chcą iść za ciosem. W Pruszczu marzą o I lidze, ale do tego potrzebny jest większy budżet. Czarni, to jedna z trzech odnóg, powstałych po likwidacji męskiej sekcji siatkówki w Gedanii Gdańsk.

Gdy siatkówka mężczyzn "wychodziła z Gedanii, powstały trzy odnogi. Dwie z nich – Trefl Gdańsk i GTS Gdańsk – otrzymały miejsce w drugiej lidze, Czarni Pruszcz Gdański, musieli zaczynać od ligi najniższej, czyli trzeciej. Tam przeniósł się z kilkoma zawodnikami Adam Galiński – były prezes męskiej sekcji siatkówki Gedanii.

 

Czarni blisko awansu do II ligi byli już w sezonie 2006/2007, ale przegrali baraże z MKS Andrychów. W kolejnym zespół prowadzony przez Stanisława Kwiatkowskiego był już nie do zatrzymania. Najpierw bezapelacyjnie wygrał rozgrywki pomorskiej III ligi, a potem jak burza przeszedł przez turnieje ogólnopolskie (półfinałowy i finałowy). W sumie Czarni wygrali w sezonie wszystkie 18 meczów! Awans do II ligi ma być pierwszym krokiem na drodze do budowy w Pruszczu silnego zespołu. Już w następnym sezonie Czarni chcą zaatakować I ligę. – Wszystko zależeć będzie oczywiście od finansów i od warunków naszej dalszej współpracy z firmą Energa, której przy okazji bardzo dziękujemy za dotychczasową pomoc – mówi Galiński. – Żeby spokojnie utrzymać się w II lidze, trzeba mieć budżet na poziomie 150-200 tys. złotych, żeby powalczyć o awans już co najmniej 400 tys. To cztery razy więcej niż mieliśmy w ubiegłym sezonie. Wiem, że swoją pomoc zadeklarowało również miasto Pruszcz, dlatego jesteśmy dobrej myśli – podkreśla Galiński. 

Zespół Czarnych jak na III ligę miał bardzo mocna kadrę, gra o klasę wyżej stawia jednak inne wymagania. – Myślę, że w obecnym składzie spokojnie utrzymalibyśmy się w II lidze. Aby powalczyć o awans potrzebujemy wzmocnień. Przede wszystkim na pozycji środkowego, a także rozgrywającego – podkreśla trener Kwiatkowski. Ten drugi problem może rozwiązać przyjście Bartłomieja Błońskiego z francuskiej drużyny Saint Louis Volleyball. Błoński kiedyś był już zawodnikiem Czarnych, teraz wraca na stałe do Polski i być może wzmocni ekipę z Pruszcza. Razem z Bartoszem Głuszakiem mógłby stworzyć ciekawą parę rozgrywających.

 

Jesteśmy już po wstępnych rozmowach z kilkoma doświadczonymi zawodnikami, którzy mogliby wzmocnić nasz zespół, teraz wszystko zależy od finansów. Jeśli uda się skroić odpowiedni budżet, powalczymy o awans – obiecuje Galiński.

 

Skład zespołu Czarnych w sezonie 2007/08:

 

Bartosz Głuszak, Mateusz Konieczny, Patryk Ośmieła, Wiktor Chełmiński, Bartłomiej Mejka, Tomasz Rydzewski, Grzegorz Boguszewski, Jacek Skotak, Przemysław Marocki, Adam Galiński, Maciej Smoktunowicz, Marek Iglewski, Michał Romanek, Patryk Marcinkowski, Roman Rudziński, Mikołaj Muzolff. Trener: Stanisław Kwiatkowski, kierownik: Zbigniew Mejka.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2008-05-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved