Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Pieczonka wraca do Delekty. Czy zagra tam też Drabkowski?

Pieczonka wraca do Delekty. Czy zagra tam też Drabkowski?

Po jednym sezonie przerwy bydgoską siatkarską ekipę wzmocni przyjmujący Stanisław Pieczonka. Wraca z francuskiej Tuluzy. Do czwartku czekał jeszcze na wiążącą decyzję właśnie z tego klubu.

Dostałem ofertę z poprzedniego, francuskiego klubu, ale podjąłem decyzję o swoim powrocie do Bydgoszczy. Mogę już dziś zapewnić, że na sto procent grać będę w Delekcie. Jestem po rozmowach z prezesem Piotrem Sieńko i w przyszłym tygodniu pojawię się nad Brdą, by podpisać umowę – mówi Pieczonka.Jego pozyskanie to jeden z bardzo ważnych elementów budowy zespołu na najbliższy sezon i sukces bydgoskiego klubu. Przypomnijmy, że wcześniej w Bydgoszczy zdecydowali się pozostać słowacki trener Rostislav Chudik oraz dwaj jego rodacy Martin Sopko i Michal Cerven.

Podpisanie umowy z Pieczonką zwiększa też szanse na pozostanie w klubie Krzysztofa Janczaka. – Przyjaźnimy się z Krzysztofem. Namawiał mnie na grę w Delekcie i myślę, że moja decyzja wpłynie na to, że i on zdecyduje się na ten krok – mówił wczoraj Pieczonka. W ciągu kilku najbliższych dni działacze oczekują też odpowiedzi od byłego środkowego ZAK Kędzierzyn-Koźle Damiana Domonika.

Wiem, że reprezentujący moje interesy Ryszard Bosek prowadzi negocjacje, ale w tej chwili nie wiem, jak one się zakończą – komentuje całą sprawę Domonik.

Ekipa Delekty z Janczakiem, Pieczonką i Sopko, Cervenem i Domonikiem byłaby bardzo silna jak na I ligę. Pozostała jeszcze pozycja rozgrywającego. Po odejściu Jakuba Oczko jest w drużynie Artur Hoffmann, ale klub szuka gracza.

Bydgoszczanie prowadzą też negocjacje z trójką rozgrywających – Marcinem Drabkowskim z Trefla Gdańsk (był też w minionym sezonie grającym asystentem trenera Trefla) oraz Jarosławem Maciończykiem i Piotrem Lipińskim (obaj występowali w Jadarze Radom).

Rozmowy trwają, ale nie wiem, czy i który z nich do nas trafi – mówi Rostislav Chudik, trener Delekty.

Budowanie bardzo silnej drużyny jest też związane z tym, że ciągle jest niewyjaśniona kwestia tego, w jakiej lidze zagrają w przyszłym sezonie nasi siatkarze. Wszyscy oczekują na decyzję Płomienia Sosnowiec, który do 15 lipca ma czas na zgłoszenie się do ligi. Nieoficjalnie wiadomo, że działacze z Zagłębia negocjują sprzedaż miejsca w PLS. Na pewno zainteresowana kupnem jest Delecta, choć obecnie problemem jest zdecydowanie za wysoka cena.

Na razie nic nam nie wiadomo o wycofaniu się Płomienia – mówi Cezary Matusiak, główny komisarz PLS. – Jeśli oni nie przystąpią do ligi, to mają prawo sprzedać swoje miejsce. W przypadku, gdy nikt nie będzie chciał go kupić, odbędzie się turniej barażowy, w którym wezmą udział wszyscy zainteresowani grą w ekstraklasie – dodaje Matusiak. Na razie to zainteresowanie zgłosił poza Delektą jeszcze KS Poznań, druga drużyna I ligi.

*Autorem tekstu jest Waldemar Wojtkowiak


Informowaliśmy już, że działacze Delecty prowadzą rozmowy z 34-letnim środkowym Jarosławem Stancelewskim i 30-letnim przyjmującym Wojciechem Serafinem, występującymi w minionym sezonie w Treflu Gdańsk (zespół wywalczył awans do PlusLigi). Obaj są znani trenerowi Rostisławowi Chudikowi, kiedy byli jego zawodnikami w Mostostalu Kędzierzyn.

Czy nowym graczem Delecty zostanie też inny zawodnik Trefla, 31-letni Marcin Drabkowski? Na razie jest on w kręgu zainteresowań klubu z Bydgoszczy. Drabkowski w Treflu rywalizował na pozycji rozgrywającego z Łukaszem Krukiem. Wcześniej był także podstawowym rozgrywającym AZS-u Politechnika Warszawska, a przedtem Legii i Stolarki Wołomin.

Czy zanosi się zatem na gromadne przenosiny siatkarzy Trefla do Delecty – zapytaliśmy Marka Kaźmierczaka, dyrektora spółki „Łuczniczka”. – Niewykluczone. O konkretach będę jednak mógł powiedzieć pod koniec tygodnia. Czekamy na decyzję Krzysztofa Janczaka, Kamila Kacprzaka, środkowego Damiana Domonika (w poprzednim sezonie ZAKSA Kędzierzyn), czy przyjmującego Stanisława Pieczonki (ten ostatni już podjął decyzję korzystną dla Delecty – o czym w tekście wyżej – przyp. Strefy Siatkówki).

*Tekst zaczerpnięto z Gazety Pomorskiej

źródło: Gazeta Pomorska, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2008-05-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved