Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka akademicka > Mistrzostwa Polski szkół niepublicznych

Mistrzostwa Polski szkół niepublicznych

Siatkarki Wyższej Szkoły Gospodarki wywalczyły złoto w mistrzostwach Polski szkół niepublicznych. Najlepszą rozgrywającą turnieju pod patronatem "Pomorskiej" i radia "Gra", została Magdalena Godos, siatkarka grających w LSK, Winiar Kalisz.

Izabela Godos jest studentką WSG i byłą zawodniczką Centrostalu (m.in. brąz 2002 i srebro 2005). Po zakończeniu rozgrywek Ligi Siatkówki Kobiet przyjechała do Bydgoszczy i w Solcu Kujawskim, bo tam odbywały się mistrzostwa poprowadziła swoje koleżanki do mistrzowskiego tytułu. Bydgoszczanki były bezkonkurencyjne w turnieju; w sześciu meczach straciły zaledwie seta i to dopiero w finale z Wyższą Szkołą Biznesu i Przedsiębiorczości z Ostrowca Świętokrzyskiego, której liderka, Agnieszka Buzała została uznana najlepszą zawodniczką finału. To zresztą nie była zbyt duża niespodzianka, bo Agnieszka to zawodniczka I-ligowego AZS KSZO Ostrowiec, a wcześniej m.in. Nafty Piła i Pronaru Białystok.

Jednak i bydgoski zespół miał w swoim składzie uznane już siatkarki, jak choćby Ewę Kowalkowską, Aleksandrę Liniarską czy Monikę Naczk z Centrostalu, a i pozostałe siatkarki mają swoje siatkarskie „korzenie” w Pałacu Bydgoszcz, kuźni żeńskiej siatkówki w regionie.



Dodajmy jeszcze, że najlepszą przyjmującą została Sylwia Dobosz (WSIiZ Rzeszów), a najlepszą atakującą Jolanta Sokalska (WSZ Częstochowa).

Organizatorzy, Maciej Pawlak i Szymon Nowicki dziękują za pomoc w organizacji mistrzostw sponsorom: Promar, Leśny Park Kultury i Wypoczynku, PW Kolfer, Kadus, Deja Vu, Sport Factory, Drukart, samorząd studencki WSG oraz pracownikom OSiR „Wisła” w Solcu Kujawskim, firmie Anwal, cukierni Sowa oraz hotelom Autos i Amelia.

Mistrzynie Polski z WSG Bydgoszcz

Butt-Hussaim
Alicja Lenzkowska
Justyna Opoń
Katarzyna Wysocka
Justyna Łunkiewicz
Aleksandra Liniarska
Magdalena Godos
Monika Weder
Monika. Naczk
Michalina Wojciechowska

trener Maciej Pawlak

WYNIKI

Grupa A: Wyższa Szkoła Zarządzania Częstochowa – Wszechnica Świętokrzyska Kielce 2:0 (7, 18), Wyższa Szkoła Bankowa Poznań – Społeczna Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Zarządzania Łódź 2:1 (21, -22, 11), WŚ Kielce – SWSPiZ Łódź 2:1 (20, -19, 12), WSZ Częstochowa – WSB Poznań 2:0 (5, 8), WSB Poznań – WŚ Kielce 1:2 (24, -16, -15), SWSPiZ Łódź – WSZ Częstochowa 0:2 (-8, -16). Kolejność: 1. Częstochowa, 2. Kielce, 3. Poznań, 4. Łódź

Grupa B: Wyższa Szkoła Humanitas Sosnowiec – WSB Chorzów 2:0 (20, 20), Wyższa Szkoła Pedagogiki i Administracji Poznań – Wyższa Szkoła Menedżerska Warszawa 2:0 (10, 5), WSB Chorzów – WSM Warszawa 2:0 (23, 23), WSH Sosnowiec – WSPiA Poznań 0:2 (-20, -20), WSPiA Poznań – WSB Chorzów 2:0 (8, 11), WSM Warszawa – WSH Sosnowiec 0:2 (-9, -2). Kolejność: 1. Poznań, 2. Sosnowiec, 3. Chorzów, 4. Warszawa.

Grupa C: Wyższa Szkoła Gospodarki Bydgoszcz – Wyższa Szkoła Handlu i Prawa Warszawa 2:0 (7, 15), Wyższa Szkoła Biznesu i Przedsiębiorczości Ostrowiec Św. – WSB Toruń 2:0 (22, 21), WSHiP Warszawa – WSB Toruń 0:2 (-10, -11), WSG Bydgoszcz – WSBiP Ostrowiec Św. 2:0 (17, 21), WSBiP Ostrowiec Św – WSHiP Warszawa 2:0 (11, 9), WSB Toruń – WSG Bydgoszcz 0:2 (10:25, 16:25). Kolejność: 1. Bydgoszcz, 2. Ostrowiec, 3. Toruń, 4. Warszawa.

Grupa D: WSPiZ Warszawa – Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania Rzeszów 1:2 (23, -18, -12), Olsztyńska Szkoła Wyższa – Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa Poznań 2:0 (20, 17), WSIiZ Rzeszów – WSNHiD Poznań 2:0 (15, 9), WSPiZ Warszawa – OSW Olsztyn 2:0 (15, 5), OSW WSIiZ Rzeszów 0:2 (-8, -16), WSNHiD Poznań – WSPiZ Warszawa 0:2 (-12, -11). Kolejność: 1. Rzeszów, 2. Warszawa, 3. Olsztyn, 4. Poznań.

O miejsca 13-16: SWSPiZ Łódź – WSM Warszawa 2:0 (12, 12), WSHiP Warszawa – WSNHiD Poznań 2:1 (-18, 20, 10); o 15. miejsce: WSM – WSNHiD 0:2 (-15, -11), o 13. miejsce: SWSPiZ – WSHiP 2:1 (16, -24, 16).

O miejsca 9-12: WSB Poznań – WSB Chorzów 2:1 (-13, 24, 9), WSB Toruń – OSW 2:1 (15, -24, 11), o 11. miejsce: WSB Chorzów – OSW 0:2 (-19, 17); o 9. miejsce: WSB Poznań – WSB Toruń 0:2 (-17, -25).

Ćwierćfinały: WSZ Częstochowa – WSPiZ Warszawa 2:0 (25, 14), WSBiP Ostrowiec Św. – WSPiA Poznań 2:0 (15, 20), WSG Bydgoszcz – WSH Sosnowiec 2:0 (13, 23), WŚ Kielce – WSIiZ Rzeszów 0:2 (-14, -14).

O miejsca 5-8: WSPiZ Warszawa – WSPiA Poznań 1:2 (-15, 21, -3), WSH Sosnowiec – WŚ Kielce 2:0 (7, 17); o 7. miejsce: WSPiZ – WŚ 2:0 (9, 24); o 5. miejsce: WSPiA – WSH 2:0 (23, 22).

O miejsca 1-4: WSZ Częstochowa – WSBiP Ostrowiec Św. 0:2 (-13, -19); WSG Bydgoszcz – WSIiZ Rzeszów 2:0 (12, 16); o 3. miejsce: WSZ – WSIiZ 2:0 (23, 22); finał: WSG Bydgoszcz – WSBiP Ostrowiec Św. 2:1 (14, -20, 10).

źródło: Gazeta Pomorska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka akademicka

Więcej artykułów z dnia :
2008-05-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved