Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Edward Skorek: Wielkie zasługi Acosty

Edward Skorek: Wielkie zasługi Acosty

Informacja o rezygnacji prezydenta FIVB, Rubena Acosty, mocno zaskoczyła mistrza olimpijskiego i świata, Edwarda Skorka. - Przyznam, że pierwsze doniesienia przyjmowałem z niedowierzaniem, traktowałem je jako niesprawdzone - powiedział. - Trudno mi było ten fakt przyjąć do wiadomości.

Edward Skorek podkreślił, że: – Zasługi Rubena Acosty dla rozwoju siatkówki w świecie są ogromne. On na pewno kochał ten sport i robił wszystko, żeby cały czas się rozwijała. Przypomniał, że w czasach gdy grał, Afryka była pustynią w tej dyscyplinie sportu. – Obecnie siatkówka staje się tam coraz bardziej popularna – powiedział Edward Skorek. –Prezydent FIVB miał ogromne zasługi dla rozwoju siatkówki plażowej. Znalazła się ona w programie igrzysk olimpijskich. Według różnych badań, m.in. amerykańskich, w latach 90. dwudziestego wieku właśnie siatkówka plażowa obok kolarstwa górskiego była najprężniej rozwijającym się sportem w świecie.

Prezydent Acosta zrobił ogromnie dużo dla promocji siatkówki w świecie – powiedział Edward Skorek. – Stało się tak m.in. za sprawą Ligi Światowej. Rozgrywki te zostały wymyślone przez szefa Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej. Oczywiście do jego działalności można mieć zastrzeżenia. Np. krytykowany był system eliminacji olimpijskich, dość skomplikowany i ciężki szczególnie dla zespołów z Europy. Acosta chciał, żeby w igrzyskach reprezentowany był cały świat. Stąd też czasem o medale walczyły drużyny z innych kontynentów słabsze od tych z Europy, które musiały zostać w domu.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne, siatkówka światowa

Więcej artykułów z dnia :
2008-05-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved