Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Diabeł tkwi w szczegółach

Diabeł tkwi w szczegółach

fot. archiwum

Pewne jest jedynie to, że czekają nas dwa mecze pomiędzy wyrównanymi, silnymi zespołami. Ani Pronar Parkiet Hajnówka, ani AZS Zielona Góra, nie są faworytami w barażach o I ligę.

Walka o awans rozstrzygnie się w szczegółach, może zadecyduje łut szczęścia. Tak jak nam dopisało w tie-breaku pierwszego meczu w Zielonej Górze, gdy piłka przy meczbolu przeturlała się po siatce na stronę rywali – mówi trener Pronaru Paweł Blomberg .

 

Obie ekipy w poprzedni weekend zaliczyły po jednym zwycięstwie i obu do sukcesu brakuje dwóch triumfów. Rywalizacja może się więc zakończyć w niedzielę w Hajnówce. Jeśli jednak zespoły ponownie podzielą się wygranymi, decydujące spotkanie odbędzie się w środę na parkiecie przeciwnika. Tydzień drużyny wykorzystały na jak najlepsze przygotowanie do rewanżów. 

Trenowaliśmy pod kątem rywala. Obejrzeliśmy oba spotkania na video i postaramy się czymś zaskoczyć Zieloną Górę. Niczego nie zaniedbaliśmy. Taktykę wymyślimy, potem trzeba ją zrealizować – mówi Blomberg .

 

Jeszcze przed barażami, trener AZS-u Tomasz Paluch największą słabość Pronaru upatrywał w przyjęciu. Rzeczywiście w tym elemencie hajnowianie spisali się w Zielonej Górze najsłabiej i muszą go poprawić. Na pewno atutem "Traktorów” jest własny obiekt i kibice. Zapowiada się wyczerpujący bój.

 

Przerwa między dwoma meczami jest mała, ale skoro wytrzymaliśmy fizycznie cały sezon, damy radę także i teraz. Bardziej niż o siły martwić się można o stronę psychiczną. Te mecze wywołują dużo stresu – mówi Paweł Blomberg. – Drużyny na pewno nie trzeba dodatkowo mobilizować. Chłopcy są bardzo zmotywowani i to mogłoby wywołać odwrotny efekt. Musimy to traktować z lekkim dystansem, to nadal tylko sport. I tak wiemy, o jaką stawkę gramy – dodaje trener.

 

Spotkania odbędą się w sobotę o godz. 19 i w niedzielę o 12.

źródło: Gazeta Współczesna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2008-05-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved