Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > AZS Białystok: Jak będzie trener, będą siatkarki

AZS Białystok: Jak będzie trener, będą siatkarki

Gabriela Wojtowicz z Muszynianki Muszyna może trafić do białostockich akademiczek. Uzależnione to jest zaś od tego, kto poprowadzi w przyszłym sezonie ligowym ekipę Pronaru Zeto Astwa AZS.

Niespełna 20-letnia atakująca niedawno wraz z klubem z Muszyny zdobyła złoty medal mistrzostw Polski. Jej wkład w ten sukces nie był jednak zbyt duży, pojawiała się na boisku jako rezerwowa. Dlatego też mimo że siatkarka chciała zostać w Muszyniance, to ostatecznie ma zostać wypożyczona na rok, aby mogła grać systematycznie i zbierać doświadczenie.Chcemy ją wypożyczyć, aby zaczęła regularnie grać i później wróciła do nas jako dojrzała zawodniczka – wyjaśnia Bogdan Serwiński, prezes i trener Muszyny. – Ona ma swego menedżera i on zajmuje się jej transferem, ale my też mamy sporo do powiedzenia, gdzie trafi, gdyż ma ona z nami ważny kontrakt. Słyszałem, że jej pozyskaniem zainteresowany jest klub z Białegostoku, ale nie wiem jeszcze, czy wyrazimy zgodę na jej transfer właśnie tam. Jeżeli trenerem białostoczanek nadal będzie Dariusz Luks, to na pewno byśmy się zgodzili, ale to nie jest pewne. Nie wiem, co wymyślą tamtejsi działacze, czy znowu nie zachce im się zatrudnić jakiegoś szkoleniowca z Brazylii, a wtedy nie będzie naszej zgody na ten transfer.

Oprócz ekipy z Białegostoku pozyskaniem siatkarki jest też MKS Dąbrowa Górnicza.

A kto poprowadzi białostoczanki w przyszłym sezonie, ciągle nie wiadomo. Luks ma ważną umowę do końca czerwca i teraz rozmawia z władzami klubu o jej przedłużeniu. Szkoleniowiec waha się, czy zostać w Białymstoku, czy też zdecydować się na jedną z innych propozycji, które otrzymał.

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2008-05-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved