Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > W Chorzowie bez większych zmian

W Chorzowie bez większych zmian

W klubach pierwszoligowych trwa roztrenowanie, a zawodniczki myślami już są na wakacjach. Nie wypoczywają menadżerowie i prezesi, którzy zajmują się budową zespołów na przyszły rok. Mimo względnego spokoju w Chorzowie również trwa kompletowanie składu.

W ostatnim czasie klub przeżywał niezbyt dobre chwile, pożar hali sportowej przy ul. Harcerskiej i przyległej do niej części hotelowej

Mimo problemów które w ostatnich dniach kwietnia nawiedziły nas nie załamujemy rąk, tylko powolutku przygotowujemy się do przyszłego sezonu. Pewnie będzie on dla nas cięższy niż obecne gdyż ze względu na utratę środków z działalności gospodarczej (które stanowią 30% budżetu sekcji) budżet na 2008 rok nie jest jeszcze dopięty, a trzecie miejsce w ubiegłym sezonie rozbudziło nasze apetyty. Jednak czas leczy rany i powolutku budujemy zespół na sezon 2008/2009 – powiedział prezes Reszka – Powolutku przy pomocy zaprzyjaźnionych z klubem sponsorów dopinając „ostatnie guziki” budżetu na sezon 2008/2009 – dodałJak zatem będzie wygladał kadrowo w nowym sezonie zespół z Chorzowa?

Szkielet zespołu chcemy oprzeć na zawodniczkach, które tak dobrze zaprezentowały się w minionym sezonie. Po operacji i dziesięciomiesięcznej rehabilitacji do zespołu powróci Weronika Kaczmarek która już nie może doczekać się powrotu na parkiet. Jej zmienniczka w zeszłym sezonie Natalia Staniucha nie zdecydowała się na pozostanie w zespole. Również zmian nie będzie na pozycjach środkowych zarówno Magda Fedorów jak i Ksenia Wysocka prezentują od lat wysoki poziom kończąc sporo piłek na bardzo przyzwoitej skuteczności. Po piętach depcze im Patrycja Młodzieniewska, która po przerwie spowodowanej urlopem macierzyńskim w ubiegłym sezonie dopiero pod jego koniec doszła do wysokiej formy pokazując, że często jest ścianą nie do przejścia.

Zadowolony jestem również z zakontraktowania dwóch nowych zawodniczek na lewe skrzydło, które spokojnie powinny załatać dziurę w miejsce odchodzącej Natalii Krawulskiej. Na prawym skrzydle zostaje również w zespole Barbara Furtak. Tak więc mimo że jeszcze nie ma końca maja, mam 9 zawodniczek które będą świadczyć o sile zespołu w przyszłym sezonie. Oczywiście trwają jeszcze rozmowy dotyczące pozostałych wzmocnień i uzupełnienia zespołu, ale jeszcze zbyt wcześnie aby o nich mówić. Wszak karuzela transferowa dopiero się rozkręca – dodał na koniec wiceprezes chorzowskiego klubu S.C.S. „Sokół” Chorzów

Podsumowując, kibice w Chorzowie mogą patrzeć z nadziejami na przyszły rok. Trzon zespołu w zasadzie nie uległ zmianie. A obiecane wzmocnienia mogą ugruntować ten zespół znów w czubie tabeli. Jednak w tym roku konkurencja będzie zdecydowanie większa, więc o powtórzenie wyniku będzie znacznie trudniej.

Rozmawiał Sławomir Pawlak – Strefa Siatkówki

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2008-05-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved