Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Trzon zespołu zostaje w Muszynie

Trzon zespołu zostaje w Muszynie

Siedem zawodniczek z mistrzowskiej drużyny Muszynianki Fakro na pewno zostanie w zespole. Klub złożył także oferty czterem siatkarkom reprezentacji Polski. Rozmowy były dość krótkie.

Agnieszka Śrutowska, Sylwia Pycia, Izabela Bełcik, Joanna Mirek, Aleksandra Przybysz, Mariola Zenik i Kamila Frątczak – te zawodniczki na pewno zostaną w Muszyniance.

Rozmowy przeszły bez komplikacji, a większość umów będzie obowiązywała przez dwa najbliższe sezony – wyjaśnia Bogdan Serwiński, prezes i trener Muszynianki. Umowę na przyszłoroczne rozgrywki podpisała tylko Frątczak.Rozmowy były dość krótkie. Zawodniczki w większości tylko przedłużały kontrakty, ewentualnie dyskutowały o szczegółach. Magnesem na pewno była nienaganna wypłacalność klubu oraz gra w Lidze Mistrzów, do której Muszynianka się zakwalifikowała. – W naszej drużynie zawodniczki mogą liczyć na spore wyzwania – uśmiecha się Serwiński, mając na myśli obronę mistrzowskiego tytułu i wyjście z grupy w LM.

Nie wiadomo, czy w Muszynie zostanie Dorota Pykosz, która ma kilka innych ofert. Zespół na rok na pewno opuści Gabriela Wojtowicz. 20-letnia zawodniczka chciała zostać w drużynie mistrzyń Polski, ale po długich namowach zdecydowała się zbierać doświadczenie w jakimś słabszym zespole. – Zostanie wypożyczona na rok, zacznie grać, a później wróci do nas jako dojrzała zawodniczka – wyjaśnia Serwiński.

Nie wiadomo, czy w Muszyniance zostanie Agata Karczmarzewska-Pura. Zawodniczka spotkała się już z Serwińskim, ale obie strony dały sobie kilka dni do namysłu. Podobnie sprawa ma się z Marleną Mieszałą.

Muszynianka poszukuje także wzmocnień kadry, a na celowniku znalazły się aż cztery siatkarki z reprezentacji Polski. Teraz jednak kadra przygotowuje się w Japonii do turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich, więc na ten czas rozmowy zostały zawieszone.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2008-05-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved