Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Mirosław Przedpełski o rezygnacji Rubena Acosty

Mirosław Przedpełski o rezygnacji Rubena Acosty

Już od kilku dni, media podają mniej lub bardziej oficjalne informacje o rezygnacji prezydenta Światowej Federacji Siatkówki – Rubena Acosty. Jego decyzję komentuje członek zarządu FIVB, a zarazem prezes PZPS-u, Mirosław Przedpełski.

Tomasz Kowalik: Czy fakt rezygnacji prezydenta Acosty jest już pewny?

Mirosław Przedpełski: – Jako członek zarządu FIVB dostałem już na ten temat oficjalnie informacje, zresztą odpowiednia notka pojawiła się także na stronie federacji.Czy zna Pan powody rezygnacji Acosty?

Niestety z powodów zdrowotnych nie byłem na ostatnim posiedzeniu zarządu, na którym została ogłoszona decyzja Rubena Acosty, ale rozmawiałem z kilkoma członkami zarządu i wszyscy są bardzo zdziwieni. Jest to o tyle zaskakujące, że przecież niedawno przedłużony został mandat Acosty na kolejne dwa lata. Nikt tak naprawdę nie zna powodów takiej decyzji. Podejrzewam, że wszystko się rozstrzygnie w połowie czerwca w Dubaju, gdzie odbędzie się następny kongres. Do tego czasu decyzja Acosty jest wstrzymana. Sam jestem nią zaskoczony i nie mam pojęcia, czym była spowodowana. Pozycja pana Acosty jest bardzo silna, można by wręcz powiedzieć niezagrożona i według mnie decyzja o rezygnacji może być spowodowana albo jakimiś problemami zdrowotnymi czy rodzinnymi lub innymi ważnymi powodami.

Jaki to może mieć wpływ na polską siatkówkę?

Mieliśmy z panem Acostą bardzo poprawne stosunki. W stopniu zaawansowanym są nasze rozmowy na temat organizacji w Polsce mistrzostw świata w 2014 roku. Będziemy się starali to kontynuować. Więcej nie mogę teraz powiedzieć, ponieważ ze względu na problemy ze zdrowiem przez ostatnie dwa miesiące byłem niejako „wyłączony” z uczestnictwa w sprawach międzynarodowych. Moją aktywność wznawiam dopiero teraz, więc myślę, że coś więcej wiedzieć będę za kilka dni, a tak naprawdę jasność sytuacji będziemy mieli po kongresie w Dubaju, gdzie się wybieram.

Rozmawiał: Tomasz Kowalik (reprezentacja.net)

źródło: reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Więcej artykułów z dnia :
2008-05-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved