Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > Piąty tytuł dla „Kar-lab” Gdynia

Piąty tytuł dla „Kar-lab” Gdynia

Tytuły, puchary i medale rozdano najlepszym siatkarkom i siatkarzom w Polsce. Sezon 2007/08 za nami... Na przełomie kwietnia i maja dobiegły końca rozgrywki XI edycji Trójmiejskiej Ligi Piłki Siatkowej Mężczyzn. Wygrał „Kar-lab” Gdynia.

Bilans mijającego sezonu to: 90 rozegranych spotkań, 317 rozegranych setów, blisko 40 tys. „gości”, którzy odwiedzili stronę internetową www.tlps.boo.pl. W tegorocznym sezonie w rozgrywkach uczestniczyło 11 zespołów. Jaki to był sezon? bardzo dobry, obyło się bez protestów, walkowerów, rozgrywano spotkania zgodnie z terminarzem, nie brakowało zaciętych spotkań.

W długiej historii siatkówki amatorskiej takiego wydarzenia nie było, od sezonu 3003/2004 po raz piąty z rzędu tytuł mistrzowski wywalczyła drużyna „Kar-lab” Gdynia. W tym sezonie na 18 spotkań ligowych tylko raz schodzili z parkietu pokonani. Jak to się robi? Wie o tym najlepiej opiekun, trener, sponsor, i zawodnik w jednej osobie Tomasz Mazurowski, który stworzył ten zespół w składzie: Biernat Amadeusz; Czerwiński Tomasz; Hajduk Robert; Krzyżak Paweł; Michniewski Robert; Mieronowicz Przemysław; Murawiecki Daniel; Osika Paweł; Surtel Grzegorz.Drugie miejsce dla zespołu „Energa” Gdańsk. Tak blisko wygrania ligi siatkarze „Energii” dawno nie byli, prowadzili w decydującym spotkaniu z „Kar-lab” 2:1 i do szczęścia zabrakło jednego wygranego seta, by móc zainkasować 3 punkty i objąć fotel lidera, niestety jeszcze tym razem zeszli pokonani 2:3.

Trzecia lokata to miła niespodzianka, beniaminek ligowy „Powersystem” Gdańsk, który mocno namieszał w lidze i jako jedyny zespół w tym sezonie pokonał Gdynian, a w przyszłym sezonie zapowiada atak na wyższe miejsce.

Miejsce czwarte, o które trwała zacięta rywalizacja do samego końca wywalczyli siatkarze „Renault Zdunek Politechnika” Gdańsk, jest to najwyższa lokata, jaką udało się wywalczyć studentom w historii występów ligowych. O to czwarte miejsce, również nagradzane pamiątkowym pucharem i medalem, zgłaszały aspirację jeszcze dwa zespoły: „EMES Łożyska Faza” Rumia oraz „Trzecia Flotylla Okrętów” Gdynia, a jak pokazuje tabela różnice w zdobyczach punktowych są minimalne.

Na wyróżnienie w tym sezonie zasługuje zespół „AZS All Stars” od lat prowadzony przez Mariusza Kaczmarka, to zdecydowanie najbardziej zaawansowany wiekowo (średnia to dobre „40″ lat) zespół uczestniczący w rozgrywkach ligi, a radził sobie świetnie z zespołami ze środka tabeli, i jako pierwszy zgłosił chęć uczestniczenia w rozgrywkach w przyszłym sezonie.

Grający od początku rundy rewanżowej nowy zespół ”Pro-Volley.pl” przeszedł mocny „chrzest” ligowy, ale sprawdził się pod względem organizacyjnym, pod względem sportowym potrzebuje kilku wzmocnień by mocniej zaznaczyć swoją obecność na parkietach ligi. Zespoły „Body-Line” i „Liqui-Molly” nie zaliczą tego sezonu do udanych, a największym problemem tych drużyn jest szczupła kadra, to się musi zmienić.

Organizator ligi po zasięgnięciu opinii kilku kapitanów drużyn, sędziów, obserwatorów postanowił od tego sezonu ufundować dodatkową nagrodę dla najlepszego siatkarza TLPS mijającego sezonu. Większość typowanych nazwisk to zawodnicy trzech czołowych zespołów. W tegorocznym sezonie postanowiono wyróżnić zawodnika od lat prowadzącego grę „Kar-lab” Gdynia – Pawła Krzyżaka. Klasyfikacja ta zostaje wprowadzona na stałe do ligi.

Wręczenia nagród i wyróżnień odbędzie się 28.06.2008 Roku podczas trwania jubileuszowego X Pikniku Wybrzeżowej Siatkówki w ośrodki „Łączpol” w Łapinie koło Kolbud. Na koniec kilka słów podziękowań dla osób, bez których organizacja ligi byłaby trudna.

Dziękujemy Panom::

 • LESZEK KLER – za obsady sędziowskie
 • DARIUSZ TRAWICKI – za prowadzenie ligowej strony internetowej
 • PAWEŁ KOWALSKI – za notatki prasowe w „Dzienniku Bałtyckim”
 • JAROSŁAW GARCZYŃSKI – za współpracę organizacyjną

Planowany termin nowej XII edycji TLPS to połowa października – do zobaczenia!!!

TABELA KOŃCOWA SEZONU 2007/2008 R

  1 – KARLAB GDYNIA
  2 – ENERGA GDAŃSK
  3 – POWERSYSTEM GDAŃSK
  4 – RENAULT ZDUNEK POLITECHNIKA
  5 – ŁOŻYSKA FAZA RUMIA
  6 – TRZECIA FLOTYLLA OKRĘTÓW GDYNIA
  7 – AZS ALL STARS GDAŃSK
  8 – LIQUI MOLY WYŚLINKA
  9 – BODY LINE GDAŃSK
  10 – PRO-VOLLEY.PL GDAŃSK
  11 – S.M. CHEŁM GDAŃSK

Jak przystało na wielokrotnego triumfatora TLPS Gdyński „Kar-lab” wspólnie z Powiatowym Ośrodkiem Sportu Młodzieżowego w Pucku jest także organizatorem jednego z większych turniejów siatkówki amatorskiej w Polsce.

W dniach 24-25 maja w Pucku odbędzie się „Północny Puchar Polski” w piłce siatkowej kobiet i mężczyzn, gdzie w salach MOKSIR „Korab” (turniej mężczyzn) oraz w sali przy ul. Morskiego Dywizjonu Lotniczego (turniej kobiet) walczyć będą 24 zespoły amatorskie z całej Polski. Początek rozgrywek 24 maja o godz. 10.00.

Jest to już drugi tego typu turniej i jak zapewniają organizatorzy na stałe ujęty w kalendarzu imprez. Pierwsze cztery zespoły, zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn nagrodzone zostaną okazałymi pucharami i medalami.

Jeśli ktoś jest zainteresowany udziałem w tym turnieju organizator Tomasz Mazurowski udzieli wszelkich informacji pod nr tel.502 237 525. Zapraszamy.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka amatorska

Więcej artykułów z dnia :
2008-05-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved