Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Neastea European Championship Tour: Przed SWISS MASTERS

Neastea European Championship Tour: Przed SWISS MASTERS

W szwajcarskiej Lucernie w dniach 22-25.05.2008 odbędzie się kolejny turniej Neastea European Championship Tour 2008. Jest to trzeci z pięciu turniejów eliminacyjnych do finału, który zostanie rozegrany w Hamburgu w dniach 10-13.07.2008.

W Szwajcarii zobaczymy trzy polskie pary męskie: Tomasz Sińczak/ Rafał Szternel; Grzegorz Fijałek/Mariusz Prudel, Michał Kądzioła /Jakub Szałankiewicz.

Fijałek i Prudel oraz Sińczak i Szternel dzięki dobrej grze w poprzednich turniejach nie musza grać już w kwalifikacjach do turnieju głównego. Posiadana liczba punktów powoduje, iż są dwiema z 12 drużyn, które bezpośrednio znajdują się w turnieju głównym.Nasza trzecia para: Kądzioła/ Szałankiewicz, którzy na ostatnim turnieju w Poznaniu pokazali, iż w Polsce są nadal niepokonani, musi przedzierać się przez kwalifikacje. Liczymy na to, że Ci bardzo utalentowani młodzi zawodnicy, znajdą się wśród drużyn, które zakwalifikują się do turnieju głównego. Jeśli tak się stanie możemy być jednym z dwóch krajów (obok Austrii), którego trzy pary zagrają w turnieju głównym. Byłby to olbrzymi sukces.

Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz zostali również docenieni przez FIVB. Na turniej z cyklu World Tour, który zostanie rozegrany w Hiszpanii w terminie 28.05-01.06 otrzymali „dziką kartę” do turnieju głównego.

W Hiszpanii zobaczymy też trzy pary kobiece: Katarzyna Urban/ Joanna Wiatr; Karolina Sowała/ Monika Brzostek oraz Magdalena Michoń-Szczytowicz/ Agnieszka Wołoszyn. Wszystkie trzy pary rozpoczną udział od meczów w turnieju kwalifikacyjnym.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2008-05-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved