Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Delecta szuka doświadczonych zawodników

Delecta szuka doświadczonych zawodników

Po ubiegłorocznym odmłodzeniu składu, Delecta Bydgoszcz idzie teraz w drugim kierunku. Szuka zawodników starszych, bardziej doświadczonych. Eksperyment z młodymi graczami nie powiódł się.

Po pierwszym sezonie w PLS, gdy nie udało się zatrzymać kilku podstawowych graczy, działacze postanowili odmłodzić trochę zespół. Do kadry Rastislava Chudika trafili Michał Dębiec (24 lata), Marcin Kozioł (25), Wojciech Stępień (21), Waldemar Kaczmarek (21). Ten „eksperyment” nie bardzo się powiódł: zespół spadł do I ligi, a w składzie na razie na pewno pozostaje Dębiec. Kaczmarkiem działacze i trener Chudik są podobno zainteresowani, ale w grę wchodziłoby już wykupienie (rozgrywający był wypożyczony) ze Skry Bełchatów.Teraz według planów Delecta chce sięgnąć po graczy bardziej doświadczonych. O ewentualnym powrocie Stanisława Pieczonki (29 lat), który w minionym sezonie grał w francuskiej Tuluzie (9. miejsce) już pisaliśmy, a teraz na „giełdzie” pojawiły się nazwiska Jarosława Stancelewskiego (środkowy, 34 lata) i Wojciecha Serafina (przyjmujący, 30). Obaj pomogli właśnie awansować do PlusLigi Treflowi Gdańsk, który teraz szuka wzmocnień i raczej nie znajdą miejsca w składzie beniaminka.

Serafin grał w Mostostalu (95-03 i 04-07), Stancelewski zaczynał w Stali Nysa (Puchar Polski 96, brąz MP 97), potem też grał w Mostostalu (01-05), w kadrze Polski na ME (5. miejsce, 01) i MŚ w Argentynie (02). Obaj siatkarze z Mostostalem zagrali dwukrotnie w Final Four Ligi Mistrzów (3. miejsce, 03), znają się też dobrze trenerem Chudikiem.

Delecta jest też po rozmowach z Damianem Domonikiem, 23-letnim środkowym, który właśnie odszedł z Kędzierzyna Koźla. Zespół prowadzony od nowego sezonu przez Krzysztofa Stelmacha pozyskał na tej pozycji Roberta Szczerbaniuka z AZS Częstochowa i… Wojciecha Kaźmierczaka (Płomień Sosnowiec), wychowanka i byłego zawodnika Chemika. Gdyby udało się pozyskać Domonika i Stancelewskiego, może to oznaczać, że w Delekcie nie będzie miejsca dla Andrew Granta (jest na tournee z kadrą Australii), bo byłby czwartym po Michale Cervenie (wyraził chęć pozostania) środkowym.

źródło: Gazeta Pomorska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2008-05-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved