Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Bułgarzy ponownie lepsi od Słowaków

Bułgarzy ponownie lepsi od Słowaków

Po wczorajszym zwycięstwie w meczu ze Słowacją, dzisiaj ponownie lepszą ekipą okazali się podopieczni Martina Stoewa. Tak jak w pierwszym meczu obu zespołów, Bułgarzy wygrali 3:1.

Ten mecz był zupełnie inny od wczorajszego spotkania, a to za sprawą tego, że dzisiaj Bułgarzy przewyższali nasz w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, a my nie potrafiliśmy się im w żadnym stopniu przeciwstawić. Fatalnie zagraliśmy w przyjęciu, w ataku, poza trzecim setem też nie graliśmy bez żadnych rewelacji. Bułgarzy są jednym z najlepszych zespołów na świecie, od początku wiedziałem, że w tych meczach nie mamy z nimi żadnych szans, jednak te spotkania pozwoliły mi ocenić w jakim miejscu znajduje się moja drużyna. Teraz wiem na co musimy poprawić przed turniejami eliminacyjnymi do przyszłorocznych mistrzostw Europy, a nad czym będziemy musieli jeszcze długo pracować – powiedział po meczu trener reprezentacji Słowacji, Emanuele Zanini.

Z Warny Słowacy przeniosą się pod Tatry. Tutaj w niedzielę i poniedziałek zagrają dwa mecze kontrolne z Australijczykami. Od przyszłego piątku w Popradzie rozpoczyna się pierwszy turniej eliminacyjny do mistrzostw Europy 2009 w Izmirze, gdzie podopieczni Emanuele Zaniniego rywalizować będą z Czechami, Ukraińcami i Rumunami. Tydzień później w czeskim Pilźnie odbędzie się drugi turniej kwalifikacyjny z udziałem tych drużyn.Bułgaria – Słowacja 3:1

(25:14, 25:20, 21:25, 25:20)

Składy:

Bułgaria: Zekov, Nikolov, Kazijski, Konstantinov, Ivanov, Cvetanov, Salparov (L) oraz Penev, Alexijev, Jordanov i Milušev.

Słowacja: Masný, Martin Sopko, Joščák, Bencz, Diviš, Kmeť, Pipa (L) oraz Kohút, Skladaný i Patúc)

źródło: inf. własna, svf.sk

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie, siatkówka światowa

Więcej artykułów z dnia :
2008-05-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved