Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Faworyci o turnieju w Japonii

Faworyci o turnieju w Japonii

Drużyny Polski i Serbii bez wahania można nazwać głównymi faworytami zbliżającego się wielkimi krokami turnieju kwalifikacyjnego do IO, który rozgrywany będzie w maju, w Japonii.

Przyjmująca reprezentacji Polski oraz włoskiej „Foppy” – Milena Rosner: – Na razie atmosfera w drużynie jest luźniejsza. Dzisiaj rano trenowałyśmy na siłowni, po południu był lżejszy trening by się rozruszać i by zeszła nam opuchlizna na stopach po podróży. Na razie jest jeszcze spokój ale myślę, że z dnia na dzień będzie ta atmosfera coraz bardziej nie tyle napięta, co przedmeczowa. Dzisiaj dowiedziałyśmy się, że jutro zagramy sparing z Serbią. Nasze przeciwniczki są na pewno bardziej przygotowane z tego względu, że przyjechały tu troszeczkę wcześniej od nas i aklimatyzacja wygląda u nich już lepiej. Są więc lepiej przystosowane do zmiany czasu, czego nie można powiedzieć o nas. Myślę, że jutro nie pokażemy jeszcze do końca swoich możliwości, a ten mecz posłuży nam bardziej na to by się rozruszać i sprawdzić w jakim jesteśmy stanie fizycznym.

Mam nadzieję, że dziewczyny spełnią oczekiwania działaczy, kibiców a przede wszystkim swoje i wywalczą paszporty do Pekinu. Na turnieju nie zagrają najwyżej plasujące się ekipy na świecie, dlatego też łatwiej będzie o awans. Sądzę, że oprócz nas kwalifikacje wywalczą także Polska i Japonia – powiedział drugi trener Serbek Protić.Wystawiająca „plavih” Maja Simanić powiedziała: – Mam nadzieję, że szczęście będzie po naszej stronie. Czeka nas dużo meczy. Duża jest różnica czasowa, a naszymi rywalkami są w większości zespoły azjatyckie ale myślę, że podobnie jak na Mistrzostwach Świata zdołamy sobie z tym poradzić.

Jovana Brakočević wspomniała o zmęczeniu po grze w lidze: Jesteśmy krótko po zakończeni rozgrywek klubowych, więc nasza forma nie jest jeszcze najwyższa. Widać jednak, że z dnia na dzień jest coraz lepiej.

źródło: b92.net, inf. własna, pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2008-05-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved