Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Dariusz Luks myśli o odejściu z Białegostoku

Dariusz Luks myśli o odejściu z Białegostoku

Dariusz Luks poprowadził białostockie siatkarki do utrzymania się w ekstraklasie, co jest dużym osiągnięciem. Niewykluczone jednak, że wcale w przyszłym sezonie nie będzie trenerem drużyny.

Umowę w Białymstoku mam do końca czerwca, jeszcze jest za wcześnie wyrokować, czym to się zakończy – mówi.37-letni szkoleniowiec trafił do Białegostoku na początku roku. Przejął kompletnie rozbitą drużynę po trenerze Czesławie Tobolskim, który nic nie zdołał poradzić na fatalne ruchy kadrowe działaczy klubu. Zawodniczki Pronaru Zeto Astwy AZS przegrywały mecz za meczem i wydawało się, że drugi sezon w Lidze Siatkówki Kobiet zakończy się spadkiem. Jednak Luks, który dotychczas nie miał doświadczenia w pracy z kobietami, potrafił odmienić ekipę. Chociaż początki były nie najlepsze, to wraz z kolejnymi spotkaniami gra siatkarek uległa poprawie i były blisko uniknięcia nawet baraży. Ostatecznie zagrały w nich, ale wyeliminowały zarówno Centrostal Bydgoszcz, jak też Wisłę Kraków, z którą rywalizację zakończyły w sobotę.

W Białymstoku zdobyłem kompletnie nowe doświadczenie. Po jakimś czasie zaczęliśmy się doskonale rozumieć z dziewczynami i były tego efekty – mówi Luks. – Ale czy tu teraz zostanę, jeszcze nie wiem. Kontrakt mam do 30 czerwca. Muszę dokładnie wszystko przemyśleć. Po pierwsze jestem daleko od domu i to jest problem. Po drugie muszą nastąpić pewne zmiany w funkcjonowaniu klubu, żeby stał się on naprawdę profesjonalny i żeby po prostu można było zbudować tu dobry zespół.

Szkoleniowiec rozważa najprawdopodobniej propozycje pracy z innych klubów. – Nie mogę powiedzieć, czy trener Luks zostanie, czy odejdzie. Jeszcze z nim nie rozmawiałem, spotykamy się w środę – tłumaczy Antoni Prokop, prezes klubu. – Chciałbym, aby dalej prowadził nasz zespół, ale w tej chwili wszystko przecież może się zdarzyć.

Niewykluczone, że gdy Luks odejdzie, pozostać w Białymstoku nie będą chciały też niektóre z zawodniczek. – Mamy już dość ciągłych zmian trenerów i eksperymentów – mówi jedna z nich. – Jeżeli miałybyśmy ponownie przeżywać zmiany trenera, to skończyłoby się to pewnie ponowną grą w barażach o utrzymanie. Ja już mam tego dość. Chciałybyśmy wszystkie jakiejś stabilizacji, a nie kolejnych dziwnych pomysłów działaczy. Teraz nie powinno się nic zmieniać, gdyż nasza gra uległa poprawie i wydaje mi się, że naprawdę jesteśmy w stanie powalczyć o coś więcej, niż tylko o utrzymanie. Wydaje mi się, że większość dziewcząt będzie chciała odejść, gdy odejdzie trener Luks.

Na temat swojej przyszłości zawodniczki mają rozmawiać z władzami klubu dziś. Jednak trudno spodziewać się ostatecznych decyzji, skoro niektóre swoje pozostanie uzależniają od tego, kto będzie szkoleniowcem. Niektórym też, jak chociażby Katarzynie Walawender czy Oldze Leżenkinie, kończą się kontrakty. Niewykluczone, że inne z siatkarek – jeżeli będą chciały – umowy rozwiążą bez problemów, a propozycje z innych drużyn raczej będą miały.

Jeszcze nie podjęliśmy decyzji na temat nowej kadry – mówi Prokop. – Najpierw chcemy porozmawiać z siatkarkami. Dowiedzieć się, jakie mają plany. Przecież każda ma prawo zmienić klub. Trzeba poczekać kilka dni i niektóre kwestie na pewno się wyjaśnią.

Na treningach zawodniczki spotykają się do końca tygodnia. Potem udają się na dwutygodniowe urlopy i ponownie wrócą do ćwiczeń. Prawdziwe urlopy mają otrzymać w lipcu. Do tego czasu włodarze klubu chcieliby załatwić sprawy z trenerem, jak też mieć już zamkniętą kadrę.

Na testy przyjedzie do nas 11 dziewcząt, będą to zawodniczki, które ostatnio grały w LSK – z Kalisza, Muszyny, Bydgoszczy, Gdańska, Piły i Mielca – oraz siatkarki z I ligi. Z nich wybierzemy cztery, może pięć, które do nas dołączą – stwierdza Prokop. – Najważniejszą kwestią jest pozyskanie rozgrywającej z prawdziwego zdarzenia, bo na tej pozycji mamy największy problem.

Autor: Tomasz Piekarski (Gazeta Wyborcza Białystok)

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2008-05-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved