Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Budowlani mają sponsora strategicznego

Budowlani mają sponsora strategicznego

Wczoraj toruńska siatkówka została uratowana. Sponsorem strategicznym Budowlanych zostanie firma Nesta, a drużyna ma się bić o czołowe miejsca w I lidze kobiet.

Jeszcze kilka tygodni temu wydawało się, że zespół seniorek Budowlanych może nawet przestać istnieć. Kasa klubowa praktycznie przez cały sezon świeciła pustkami, mimo że wyniki drużyny jak na beniaminka były rewelacyjne. Doszło do tego, że po sezonie działacze poważnie zastanawiali się nad sprzedażą miejsca w lidze lub przeniesieniem klubu do innego miasta.

Ostatecznie najpoważniejszy kryzys został raczej zażegnany. W kolejnym sezonie sponsorem strategicznym klubu będzie firma Nesta, która widniała także w nazwie I-ligowego zespołu. Umowa nie została jeszcze podpisana, ale do klubu trafiły już pierwsze pieniądze. Pozwoliły one zamknąć poprzednie rozgrywki i śmielej pomyśleć o kolejnych.W jakim stopniu Nesta przejmie na siebie utrzymanie siatkówki kobiecej? Szczegółów nie zna jeszcze nawet klub. Decydujące rozmowy zaplanowano w ciągu kilku najbliższych dni. – Generalnie będzie walczyć o miejsce w czołówce I ligi, ale to także dość szerokie pojęcie. Można walczyć o play off, ale można także walczyć w czołówce o awans do ekstraklasy. To już będzie zależało od posiadanych środków finansowych – podkreśla trener Ewa Openchowska.

Według wstępnych szacunków awans do play off będzie droższy niż w minionym sezonie. Przede wszystkim dlatego, że zapowiada się wyjątkowo wysoki poziom w I lidze. Pałac Bydgoszcz będzie z pewnością chciał wrócić do ekstraklasy, o awans z II ligi walczą jeszcze bardzo mocne zespoły z Łodzi czy Rumii. Dlatego celem Budowlanych jest przygotowanie budżetu w wysokości minimum 500 tys. zł.

Są już wstępne plany transferowe. Pierwsze rozmowy odbędą się w tym tygodniu, ale raczej na pewno zostaną w Toruniu wszystkie podstawowe siatkarki z ubiegłego sezonu: Karolina Filipowicz, Marta Januszewska, Maja Soja, Aleksandra Marchlewska, Agnieszka Sikorska i Malwina Konkolewska.

Ta ostatnia poradziła sobie wreszcie z kontuzją kolana i na niedawnych akademickich mistrzostwach Polski uznana została za najlepszą atakującą. Z Budowlanymi pożegnają się natomiast Ewa Kamińska i Magdalena Mordaka. A co ze wzmocnieniami? – Mamy przygotowane listy siatkarek, które nas interesują na poszczególnych pozycjach. Chcielibyśmy pozyskać nową rozgrywającą, środkową i przyjmującą – mówi Openchowska.

Na pewno do wzięcia będzie kilka niezłych siatkarek z rozwiązanej Skry Bełchatów. Budowlani interesują się przede wszystkim rozgrywającą Judytą Szulc, która już zagrała w barwach zespołu w meczu pokazowym z Chemikiem Police. – Jak już tylko będziemy mieli ustalony budżet, to sfinalizowanie rozmów z zawodniczkami będzie kwestią kilku dni – podkreśla Openchowska.

* Joachim Przybył (Gazeta Pomorska)

źródło: pomorska.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2008-05-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved