Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Asseco Resovia Rzeszów w komplecie

Asseco Resovia Rzeszów w komplecie

Podpisując kontrakt z Bartoszem Gawryszewskim szefowie Asseco Resovii Rzeszów zakończyli budowę zespołu, którego skład świadczyć może tylko o jednym zamiarze - grze o najwyższe cele w kolejnym sezonie PLS i pucharów europejskich.

Gawryszewski jest piątym zawodnikiem, który w obecnym okresie transferowym wzmocnił rzeszowian. Wcześniej do zespołu dołączyli Fin Mikko Oivanen, Marcin Wika, Paweł Woicki i Krzysztof Gierczyński. Nowy nabytek Resovii związał się z Rzeszowem na trzy lata.

Ten pierwszy wpadł nam w oko jeszcze w czasie mistrzostw Europy w Moskwie – mówi wiceprezes klubu Marek Karbarz. – Wypatrzyliśmy wówczas młodego, atletycznie zbudowanego Fina. Swoje umiejętności potwierdził w innych spotkaniach. Atakuje skutecznie po prostej i skosie. Ma 198 cm wzrostu i piłkę łapie na dużej wysokości. Oglądając Oivanena pomyślałem, że ktoś taki nam przydałby się. Zasięgaliśmy języka. Dzwoniliśmy do Finlandii. Marek Karbarz podkreślił, że Mikko Oivanen jak otrzymał propozycję to przystał z ochotą. Reprezentant Finlandii ma 22 lata, urodził się w Kuopio. „Janne Heikkinen jest bardzo zadowolony więc dlaczego ze mną miałoby być inaczej – mówi atakujący czwartego zespołu mistrzostw Europy. – Opowiadał mi o wspaniałej polskiej publiczności, o meczach rozgrywanych przy pełnej widowni. Myślę, że możliwość gry w Polsce będzie dla mnie pożyteczną lekcją i wiele u was się nauczę. Macie nie tylko dobrych zawodników, ale coraz więcej graczy zagranicznych występuje na waszych parkietach.Innym graczem zagranicznym będzie sławny kubański środkowy Ihosvany Hernandez. On obecnie ma włoski paszport i będzie grać w Rzeszowie drugi sezon. Bartosz Gawryszewski będzie piątym środkowym w Asseco Resovii. Poza nim oraz Kubańczykiem w składzie są Michał Kaczmarek, Łukasz Perłowski i Tomasz Kusior, choć ten ostatni zapewne zostanie wypożyczony do innego klubu.

Budowaliśmy klub z myślą o sukcesach – mówi Marek Karbarz. – Dlatego też chcieliśmy zabezpieczyć się przed wypadkami losowymi jakie miały miejsce w ostatnich latach. Był np. taki sezon, że gracze z innych pozycji grali na środku. W poprzednim sezonie po rozegraniu czterech meczów w PLS-ie Łukaszowi Perłowskiemu odnowiła się kontuzja biodra. Musiał poddać się operacji. Stracił szanse gry w klubie, walki o miejsce w reprezentacji. Według ostatnich informacji wszystko wskazuje, że ten utalentowany zawodnik powróci do pełni sił i będzie mocnym punktem Asseco Resovii.

W Rzeszowie pozostaną też Serbowie Ilja Ilić i Aleksandar Mitrovic. Na pozycji atakującego grać będzie też Paweł Papke. Libero pozostanie Krzysztof Ignaczak. Do tego grona dodać trzeba jeszcze Piotra Łukę, którego brak w fazie play off w meczach przeciwko Mlekpolowi AZS Olsztyn dał się mocno odczuć. Klub prowadził rozmowy ze znanym szkoleniowcem Lubomirem Travicą. Złożyliśmy mu propozycję, powiedzieliśmy o swoich nadziejach i planach związanych również z jego osobą – powiedział Marek Karbarz. – Mam nadzieję, że podejmie on korzystną dla nas decyzję.

Pisząc o rzeszowskim klubie nie sposób nie wspomnieć o Adamie Góralu, szefie firmy Asseco Poland. Jest rzeszowianinem, dużo dobrego zrobił i robi dla naszej siatkówki – mówi Marek Karbarz. – Jesteśmy przekonani, że przy współpracy z nim zajdziemy na sam siatkarski szczyt, tak jak Adam Góral w działalności biznesowej.


Trzy pytania do Bartosza Gawryszewskiego

Bez zbędnego rozgłosu podpisał pan kontrakt z Resovią…

Trochę tak z „partyzanta”, ale tak na poważnie to oferta jaką dostałem z Rzeszowa była bardzo dobra. Oczywiście nie było by tematu, bo mam jeszcze przez rok ważny kontrakt z Jadarem, ale prezes Kupidura poszedł mi na rękę. Były też inne propozycje, ale wybrałem tą z Resovii, gdzie powstał bardzo mocny zespół z wysokimi aspiracjami.

Na pozycji środkowego w Resovii panuje teraz duży ścisk. Czy nie obawia się pan, że zamiast w meczowej dwunastce wyląduje na trybunach?

To moja świadoma decyzja i zdaję sobie sprawę, że nie będzie łatwo. Rywalizacja o skład to już jest wkalkulowana w naszą pracę. Na pewno pod względem sportowym mogę dużo zyskać i przy takich doświadczonych zawodnikach będzie okazja podnosić swoje umiejętności. Oczywiście może się okazać, że raz będę na trybunach, a innym razem w składzie, ale takie są uroki rywalizacji.

W zespole Asseco Resovii nie brakuje panu znajomych twarzy…

Połowa drużyny jest mi bardzo dobrze znana. Przez trzy lata grałem w Częstochowie z Pawłem Woickim i Krzyśkiem Gierczyńskim, przez rok z Marcinem Wiką. Kilku zawodników znam z kadry B. Z aklimatyzacja w nowym otoczeniu nie powinno być problemów.

źródło: pls.pl, Super Nowości

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-05-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved