Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Walczą o bilety do Polski

Walczą o bilety do Polski

Zakończyła się rywalizacja I rundy eliminacji do mistrzostw Europy siatkarek. Macedonia, Estonia, Czarnogóra i Albania wywalczyły awans do fazy grupowej. Kolejna runda rozpocznie się 30 maja a finały odbędą się w przyszłym roku na parkietach w naszym kraju.

Większych problemów z awansem nie miały siatkarki Macedonii i Czarnogóry. Pierwsze dwukrotnie bez straty seta pokonały reprezentację Islandii, drugie nie dały żadnych szans Gruzji.

Mimo porażki w pierwszym spotkaniu w Estonii pełne nadziei na awans były Norweżki. Po wygraniu pierwszego seta uległy jednak rywalkom w kolejnym i mimo zwycięstwa 3:2 z awansu cieszyły się Estonki. Czarnego scenariusza nie przewidywały również siatkarki z Wielkiej Brytanii, które w pierwszym meczu pokonały na własnym parkiecie Albanię 3:1. Okazało się jednak, ze ta faza eliminacji jest jeszcze dla Brytyjek zbyt trudna. Przegrały w Albanii 0:3 i pożegnały się z marzeniami o występach w finałach na polskich parkietach.

awans: Macedonia

Do finałów, które odbędą się w naszym kraju, zakwalifikowały się już bez eliminacji: Polska (gospodarz), oraz Włochy, Serbia, Rosja, Holandia, Niemcy i Belgia. Kolejna runda rozpocznie się 30 maja.