Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > W Świdniku nie będzie rewolucji

W Świdniku nie będzie rewolucji

Trener Krzysztof Lemieszek planuje już przygotowania Avii Świdnik do nowego sezonu. - Zarząd zdecydował powierzyć zespół człowiekowi, który z tym klubem jest związany od wielu lat – tłumaczy członek zarządu.

Kadra świdnickiej Avii nie ulegnie znaczącym zmianom. Poza przyjmującym Grzegorzem Szumielewiczem, któremu zarząd klubu podziękował za dalszą współpracę, nikt nie odszedł. Ostatnim czekającym na podpisanie kontraktu na kolejny rok jest środkowy Bartosz Węgrzyn. – To tylko zwykła formalność, nie ma nawet co się nad tym rozwodzić – wyjaśnia zawodnik. – Wszystko już omówiliśmy. Przy najbliższej okazji złożę swój podpis na kontrakcie.

Obowiązki prowadzenia drużyny, tak jak wcześniej spekulowano, zarząd klubu powierzył Krzysztofowi Lemieszkowi. – Zarząd jednomyślnie zdecydował powierzyć zespół człowiekowi, który z tym klubem jest związany od wielu lat – tłumaczy Zbigniew Biały, członek zarządu Avii. – Lemieszek pracował jako pierwszy trener w naszym klubie przez prawie 10 lat, zanim zespół objął trener Sławomir Czarnecki. Daliśmy temu pierwszemu odpocząć, a teraz ma się znowu zabrać do pracy – żartuje Biały.Co najmniej jeszcze przez tydzień nie będzie wiadomo, kto zajmie wolne miejsce na pozycji przyjmującego. Świdniczanie są dogadani z Kamilem Gutkowskim, występującym ostatnio w rezerwach Jadaru Radom. Siatkarz już przed rokiem był kuszony przez Avię. – Wtedy były kłopoty z moim wypożyczeniem do Świdnika, zresztą sam nie byłem zdecydowany na zmianę barw klubowych – wspomina 21-letni Gutkowski. – Obecnie jestem już zawodnikiem bezkontraktowym i mam za sobą rozmowy z Avią i MOS Będzin. Jeśli ta druga drużyna wygra baraże o I ligę, wówczas swoje kroki skieruje do Będzina, a studia magisterskie podejmę na krakowskiej AWF. Gdy MOS nie awansuje, wybiorę Świdnik.

Inną z możliwości jest danie szansy zdolnemu wychowankowi Marcinowi Kurkowi, synowi byłego zawodnika naszego klubu Sławomira – mówi trener Lemieszek. – Marcin do tej pory występował w SMS Spała.

Na 22 czerwca zaplanowany jest w Świdniku turniej siatkówki plażowej o puchar dyrektora PZL Świdnik. Będzie to jednocześnie ostatni dzień zajęć siatkarzy Avii. Później zawodników czekają miesięczne urlopy i wyjazd na obóz. W planach jest Liptovski Mikulas na Słowacji. Na przełomie sierpnia i września odbędzie się Memoriał Tragicznie Zmarłych Siatkarzy Avii. Klub czyni starania by w Świdniku zjawiły się AZS Politechnika Warszawska, Jadar Radom i Resovia.

źródło: Dziennik Wschodni

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2008-05-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved