Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Światełko w tunelu, Masny w Kędzierzynie

Światełko w tunelu, Masny w Kędzierzynie

Z kłopotami finansowymi Płomień Sosnowiec boryka się od kliku sezonów. Jednak zawsze udawało się zażegnać problemy i przystąpić do rozgrywek. Po tegorocznym sezonie sytuacja różowo nie wygląda, ale...

Początek sezonu, który niedawno się zakończył, był bardzo nerwowy i pechowy dla sosnowieckiego klubu. Kłopoty finansowe, kontuzje, brak zawodników to tylko kilka spraw, z jakimi borykali się sosnowiczanie. W ostatniej chwili udało się skompletować zespół i wystartować w lidze. Skazywani na pożarcie siatkarze z Sosnowca pokazali charakter i wolę walki, dzięki czemu zajęli 7. miejsce w lidze i zapewnili sobie utrzymanie w PLS-ie.

Po chwilach szczęścia i zadowolenia po raz kolejny nadeszły czarne chmury. Zakończyła się współpraca pomiędzy klubem a dotychczasowym sponsorem. Płomień został wystawiony na sprzedaż, za…symboliczną złotówkę.Jest jednak szansa, że siatkówka w Sosnowcu zostanie. – W piątek jadę do przedstawicieli firmy, która jest zainteresowana sponsorowaniem klubu. Mam nadzieję, że z końcem tygodnia wszystko się wyjaśni i będziemy mogli spokojnie przygotowywać się do kolejnego sezonu – z nadziejami na sukces mówi prezes Płomienia, Paweł Kaczmarczyk.

Pomoc w pozyskaniu sponsora zapowiedział także prezydent miasta, Kazimierz Górski. – W środę, 14 maja, odbędzie się spotkanie, w którym wezmą udział przedstawiciele firm. Będziemy rozmawiać o sponsorowaniu i pomocy finansowej dla Płomienia.

Jeżeli w tym tygodniu podpiszemy umowę ze sponsorem, to natychmiast rozpocznę rozmowy z zawodnikami w celu podpisania kontraktów – mówi prezes Kaczmarczyk. Z klubem jak na razie pożegnali się: Wojciech Kaźmierczak oraz Michał Masny, którzy przeszli do ZAK SA Kędzierzyn-Koźle. Pozostali zawodnicy jak na razie zostali w klubie i wypełniają swoje kontrakty, ważne do końca miesiąca.

źródło: e-sosnowiec.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-05-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved