Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Praca wre

Praca wre

Od dwóch tygodni reprezentacja Polski przygotowuje się w Spale do najważniejszych imprez siatkarskich, których zwieńczeniem ma być medal na igrzyskach olimpijskich w Pekinie.

Od dwóch tygodni reprezentacja Polski przygotowuje się w Spale do najważniejszych imprez siatkarskich (kwalifikacje do IO, eliminacje do ME i rozgrywki LŚ), których zwieńczeniem ma być medal na igrzyskach olimpijskich w Pekinie. Trener Raul Lozano podkreśla, że wszyscy zawodnicy są zdrowi i zdają sobie sprawę o co walczą tym roku. – Na treningach zespół ćwiczy z ogromnym zaangażowaniem. Widać, że świadomość celu jest większa niż w poprzednich latach. Już teraz rozpoczęła się rywalizacja o miejsce w dwunastce na kwalifikacje olimpijskie. Mam już wizję składu, lecz nadal przyglądam się uważnie wszystkim zawodnikom. Każdy trening jest dla nich okazją do tego, by pokazali się z jak najlepszej strony. Ostateczny skład na olimpijskie kwalifikacje podam dzień przed wylotem do Portugalii – poinformował Lozano.

Wcześniej zespół czeka udział w kwalifikacja ME. Pierwszy turniej odbędzie się w dniach 16-18 maja w Olsztynie, gdzie rywalami Polaków będą zespoły z Węgier, Estonii i Czarnogóry. Będzie to jednocześnie VI Memoriał Huberta Wagnera. Rewanżowy turniej eliminacyjny ME odbędzie się w Estonii. Lozano podkreślił, że turnieje te będą jednym z etapów wyłonienia dwunastoosobowej kadry na kwalifikacje olimpijskie, które na przełomie maja i czerwca odbędą się w portugalskim Espinho.Olimpiada to w tym roku priorytetowa impreza i wszystko podporządkowane jest wywalczeniu przepustki do Pekinu. Wyłonienie dwunastki na turniej kwalifikacyjny będzie dla mnie niezwykle trudne. W tej chwili mam po kilku wartościowych zawodników na każdej pozycji. Mam nadzieję, ze turnieje w ramach eliminacji ME pomogą mi dokonać właściwego wyboru dwunastki na kwalifikacje olimpijskie – wyjaśnił Lozano.

Kadra na LŚ, kwalifikacje olimpijskie i eliminacje do ME

rozgrywający: Paweł Zagubny, Łukasz Żygadło, Paweł Woicki
przyjmujący: Piotr Gruszka, Michał Winiarski,
Krzysztof Gierczyński, Marcin Wika, Sebastian Świderski,
Bartosz Kurek, Zbigniew Bartman, Michał Bąkiewicz
atakujący: Mariusz Wlazły
środkowi: Daniel Pliński, Wojciech Grzyb,
Marcin Możdżonek, Łukasz Kadziewicz, Piotr Nowakowski
libero: Krzysztof Ignaczak, Piotr Gacek.

źródło: Super Nowości

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2008-05-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved