Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga: Podsumowanie sezonu MCKiS Jaworzno

II liga: Podsumowanie sezonu MCKiS Jaworzno

Siatkarki II-ligowego MCKiS Jaworzno w dopiero co zakończonym sezonie zajęły siódmą pozycję, a po trzech wygranych spotkaniach barażowych bez straty seta zapewniły sobie byt w II lidze kobiet. Jak miniony sezon wyglądał w oczach obserwatorów oraz samego trenera?

Przed rozpoczęciem rozgrywek oprócz transferów wzmacniających zespół niezbędne okazało się również zatrudnienie nowego trenera, gdyż dotychczasowy szkoleniowiec, Mariusz Łoziński, rozpoczął pracę w pierwszoligowym Energetyku Jaworzno. Włodarze klubu szybko znaleźli jego następcę, którym okazał się Krzysztof Zabielny, znany z pracy w męskim zespole trzecioligowym Płomień Sosnowiec oraz żeńskiej drużyny z tej samej klasy rozgrywkowej AZS UŚ Katowice. Niewysokie nakłady finansowe nie pozwoliły na kupno doświadczonych siatkarek ze znanymi nazwiskami, ale zapewniły za to sprowadzenie kilku młodych i ambitnych zawodniczek. Tak przyjęta polityka transferowa wiążę się bezpośrednio z brakiem presji na osiągnięcie wysokiej pozycji gwarantującej grę o awans do I ligi, zespół miał po prostu zagwarantować sobie miejsce w II lidze kobiet na przyszły sezon.

Po pierwszych spotkaniach sezonu zasadniczego osiągnięcie tego celu mogło okazać się trudniejsze do zrealizowania aniżeli się wcześniej wydawało. W pierwszych siedmiu spotkaniach MCKiS Jaworzno schodziło z parkietu pokonane aż sześciokrotnie. Ta statystyka nie wróżyła młodym siatkarkom utrzymania drużyny w II lidze, jednak przegrana z Gaudią Trzebnica okazała się ostatnią w I rundzie spotkań. Po tej wyjazdowej porażce jaworznickie siatkarki zaczęły prezentować siatkówkę na wysokim poziomie, co potwierdza seria czterech wygranych spotkań z rzędu, w tym z faworytkami grupy II i jak się później okazało potentatem do awansu, Remagum MOSiR Mysłowice.To właśnie tym efektownym zwycięstwem zespół trenera Zabielnego rozpoczął rundę rewanżową. W trakcie jej trwania MCKiS Jaworzno uległo co prawda na gorącym terenie w Częstochowie, po dramatycznym boju na swoim parkiecie z Płomieniem Sosnowiec, z wiceliderem z Wrocławia oraz na wyjeździe z Politechniką Śląską, jednakże są to zespoły zdecydowanie bardziej doświadczone, które w ostatecznym rozrachunku zajęły czołowe pozycje w lidze, dlatego też nie należy patrzeć na te spotkania przez pryzmat wpadek czy nieodpowiedzialnych utrat punktów. Po tych meczach jaworznickie siatkarki zaprezentowały jednak niesamowitą końcówkę – w ostatnich czterech spotkaniach straciły zaledwie seta – co pozwoliło na zajęcie siódmego miejsca, nie gwarantującego co prawda bytu w II lidze kobiet na kolejny sezon, jednakże o utrzymanie Jaworzno zmierzyć się musiało ze słabo prezentującym się MKS-em Zawiercie, które nie wygrało żadnego spotkania w tegorocznych rozgrywkach. Jaworznianki pewnie zwyciężyły w trzech spotkaniach i tym samym zapewniły sobie miejsce w II lidze na przyszły sezon.

Warty odnotowania jest również fakt, iż juniorki MCKiS-u Jaworzno niemal w komplecie grające w rozgrywkach seniorskich, zdobyły brązowy medal Mistrzostw Śląska Juniorek. Taki wynik uznać należy za zadowalający, gdyż zarówno MOSiR Mysłowice jak i BKS Bielsko-Biała, które zajęły kolejno złoty oraz srebrny medal na Śląsku, znalazły się w ścisłym finale Mistrzostw Polski Juniorek.

Wszyscy sympatycy siatkówki oraz obserwatorzy śledzący poczynania jaworznickich siatkarek na pewno zgodzą się, iż zakończony sezon zaliczyć można do udanych. Ambicja oraz wola walki tego bardzo młodego zespołu pozwoliła na pewne utrzymanie się w II Lidze Kobiet. Tego samego zdania są zapewne i sami włodarze klubu, którzy zdecydowali się na kontynuowanie współpracy z trenerem Zabielnym, który poprowadzi MCKiS Jaworzno w sezonie 2008/2009. Dodatkowo, przy kilku wzmocnieniach mających na celu zwiększenie rywalizacji w zespole, a co za tym idzie i podniesienie jego poziomu sportowego, z pewnością możemy spodziewać się wielu emocji oraz dobrych spotkań w wykonaniu siatkarek z Jaworzna.

* Autor: Konrad Nieboj, Strefa Siatkówki

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2008-05-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved