Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > FIVB odłożyła ograniczenie limitu obcokrajowców

FIVB odłożyła ograniczenie limitu obcokrajowców

Światowa Federacja Siatkarska nie podtrzymała kontrowersyjnej decyzji o limicie obcokrajowców w klubach. Za dwa lata w jednym zespole na boisku będzie mogło występować trzech, a nie jak planowano, dwóch zagranicznych siatkarzy.

Zarząd FIVB podejmując decyzję kierował się uniknięciem monopolu zamożnych klubów, w których graliby tylko najlepsi zawodnicy. Pomysł wywołał w świecie siatkarskim spore zamieszanie, gdyż jego natychmiastowe wprowadzenie wymagałoby zerwania wielu kontraktów. Przepis ma zostać przegłosowany przez członków Federacji podczas czerwcowego kongresu w Dubaju. W życie wejdzie dopiero od sezonu 2010/11.

Pierwotnie FIVB zamierzało wprowadzić system „4+2” zezwalający na jednoczesną grę na boisku jedynie dwóch obcokrajowców. Liczne protesty sprawiły, że Światowa Federacja złagodziła wcześniejsze postanowienie. Siatkarze argumentowali swoje niezadowolenie przepisami Unii Europejskiej, które w ramach krajów członkowskich zezwalają na podjęcie pracy w dowolnym państwie.Decyzja FIVB przypomina pomysł FIFA, której prezydent Sepp Blatter również zamierza ograniczyć w futbolu klubowym ilość zagranicznych piłkarzy występujących jednocześnie na boisku do pięciu.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Więcej artykułów z dnia :
2008-05-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved