Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Bartosz Gawryszewski zawodnikiem Resovii

Bartosz Gawryszewski zawodnikiem Resovii

Potwierdziły się informacje o przejściu z Jadaru Radom, do Resovii Rzeszów Bartosza Gawryszewskiego. Zawodnik po roku gry w Radomiu, podpisał z klubem 3-letni kontrakt.

Bartosz Gawryszewski, 23-letni środkowy podpisał 3-letni kontrakt na grę w Asseco Resovii.

Gawryszewski będzie piątym środkowym w Resovii. Oprócz niego w składzie są Kubańczyk Ihosvany Hernandez, Michał Kaczmarek, Łukasz Perłowski i Tomasz Kusior, choć ten ostatni zapewne zostanie wypożyczony do innego klubu. Niemniej jednak czterech środkowych w składzie to sporo jak na warunki panujące w polskiej lidze. – Budując taką drużynę nie możemy sobie pozwolić na to, by wydarzyły się podobne rzeczy jak w minionym sezonie. Mieliśmy niby dwunastu zawodników, a w końcówce sezonu zabrakło jednego czy dwóch. Teraz jesteśmy zabezpieczeni na każdej pozycji – mówi Marek Karbarz, wiceprezes Asseco Resovii. Warto przypomnieć, że w tym sezonie kontuzji ulegli Kaczmarek i Perłowski i w trybie awaryjnym rzeszowscy działacze musieli wypożyczyć ze Skry Bełchatów Dawida Gunię.Gawryszewski jest piątym zawodnikiem, który w obecnym okresie transferowym wzmocnił rzeszowian. Wcześniej do zespołu dołączyli Fin Mikko Oivanen, Marcin Wika, Paweł Woicki i Krzysztof Gierczyński. Nowy nabytek Resovii związał się z Rzeszowem na trzy lata. – To bardzo przyszłościowy zawodnik – stwierdza Karbarz, deklarując jednocześnie, że to już koniec transferów w drużynie. Rzeszowscy działacze czekają jeszcze tylko na odpowiedź serbskiego trener Ljubomira Travicy, który ma do końca miesiąca się zdecydować czy poprowadzi rzeszowian.

Przyjście Gawryszewskiego oznacza, że wypożyczony zostanie najprawdopodobniej Tomasz Kusior. – Na Tomka bardzo liczymy, ale on musi grać. Będziemy robić wszystko, żeby AKS Resovia grała w drugiej lidze i tam mógłby grać i Kusior i Jakub Mach [piąty przyjmujący Resovii – przyp. red.], ale jeśli się nie uda, trzeba będzie pewnie ich wypożyczyć, żeby się ogrywali – uważa wiceprezes Karbarz.

Profil zawodnika:

Data urodzenia:  22.08.1985
Pozycja: środkowy
Numer na koszulce: 2

Wzrost: 202 cm
Waga:  85 kg
Zasięg w bloku: 343 cm
Zasięg w ataku: 321 cm

Poprzednie kluby:

SMS Spała/MOS Wola Warszawa 2003/2004
AZS Częstochowa 2004/2007
Jadar Radom 2007/2008

Sukcesy klubowe:

2001 - 1. miejsce na Ogólnopolskiej
Olimpiadzie Młodzieży z MOS-em Wola Warszawa
2003 - Mistrzostwo Polski Juniorów (Gubin)
z MOS-em Wola Warszawa
2004 - Mistrzostwo Polski Juniorów (Szczecin)
z MOS-em Wola Warszawa
2005 - 3. miejsce Mistrzostwach Polski
z Pamapolem AZS-em Częstochowa

Sukcesy reprezentacyjne:
2003 - Wicemistrzostwo Europy Kadetów (Zagrzeb)
2003 - Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy (Paryż)

źródło: gazeta.pl, resoviassa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-05-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved