Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Mistrz Włoch zagra w Cuneo, Bułgarzy na zgrupowaniu

Mistrz Włoch zagra w Cuneo, Bułgarzy na zgrupowaniu

Atakujący kadry narodowej Bułgarii, Wladimir Nikolow, który zaledwie kilka dni temu odebrał złoty medal serie A, podpisał jednoroczny kontrakt z zespołem z Cuneo.

Nikolow uznany został za jednego z najlepszych zawodników minionego sezonu we Włoszech. Wspólnie z zespołem Itas Diatec Trento sięgnął po scudetto – największe trofeum ligi włoskiej.

Jeszcze włoskie mercato nie zdążyło ruszyć, a Bułgar już zadecydował o swoich losach na następny sezon. Nikolow wrócił już do Bułgarii i jutro w Warnie rozpocznie wraz z reprezentacją treningi przed zbliżającymi się kwalifikacjami do mistrzostw Europy. Jak powiedział trener Stoew żaden z zawodników nie ma pewnego miejsca w zespole i o wszystkim zadecydują najbliższe treningi. – Fani w Bułgarii mogą oczekiwać ode mnie dobrej postawy podczas kwalifikacji do mistrzostw Europy oraz jak najlepszego występu podczas Olimpiady – powiedział Wladimir Nikolow. – W Lidze Światowej nie zagram.Na jeden dzień z treningów został zwolniony kapitan reprezentacji, Plamen Konstantinow, który w imieniu kadry pojechał do Sofii, aby oddać hołd bułgarskiej siatkarce, Radostinie Krivovej, która kilka dni temu zginęła tragicznie we Francji.

W Warnie trenuje szesnastu zawodników, z których Martin Stoew wybierze dwunastkę, która zagra w dwóch turniejach kwalifikacyjnych. Do Ewgenia Iwanowa, Hristo Cwetanowa, Danaila Miluszewa, Kostadina Stojkowa, Bojana Jordanowa, Krasimira Gajdarskiego, Teodora Salparowa, Iwana Stanewa, Iwana Zarewa, Nikolaja Nikolowa, Cwetana Sokolowa i Martina Penewa kilka dni temu dołączyli również Plamen Konstaninow i Andrej Żekow. Od jutra na zgrupowaniu spodziewani są rownież Matej Kazijski i Wladimir Nikolow.

Równocześnie z przygotowaniami pierwszej kadry do kwalifikacji pod czujnym okiem Najdena Najdenowa i Ewgenia Genczewa pracuje również zaplecze bułgarskiej kadry. W składzie zespołu znaleźli się wyrzuceni przez Stoewa z pierwszego zespołu Todor Aleksiew, Metodi Ananiew i Teodor Bogdanow, a także zawodnicy którzy odpadli z listy 22 zgłoszonych na Ligę Światową. Są to Georgi Bratoew, Wladislaw Aleksandrow, Miroslaw Gradinarow, Stojko Nenczew, Wladislaw Iwanow. W ciągu najbliższych dni do zespołu dołączy jeszcze trójka zawodników, którzy przechodzą rehabilitacje po przebytych kontuzjach: Walentin Bratoew, Kostadin Gadżanow i Iwan Kolew.

Trenujemy równo z pierwszym zespołem. Mamy taki sam program treningów. Wszyscy pracujemy na pełnych obrotach – powiedział Najden Najdenow. – U młodych zawodników największą uwagę skupiamy na technice, mają ogromny potencjał, który już niedługo pozwoli im zagrać w pierwszej reprezentacji. Celem prowadzenia tej drugiej kadry jest pomoc Martinowi Stoewowi w doborze zawodników. Również ci, którzy dzisiaj nie mają większych szans gry muszą być przygotowani w 100% bo w przyszłości może się to zmienić.

Przed rozpoczęciem kwalifikacji do finałów czempionatu Starego Kontynentu, Bułgarzy zagrają dwa kontrolne mecze z reprezentacją Słowacji (13 i 14 maja). W walce o finały ME 2009 w Turcji Bułgarzy zmierzą się z Portugalią, Chorwacją oraz zwycięzcą pary Izrael/Mołdawia. Pierwszy turniej zostanie rozegrany w Warnie, drugi w Portugalii.

Inny reprezentant Bułgarii, Bojan Jodanow podpisał kontrakt z greckim zespołem, w którym w ubiegłym sezonie występował Andrej Żekow. Mowa o drużynie EAP Patra. Jak informują bułgarskie media, Jordanow za sezon otrzyma 180.000 euro. Kontrakt, który podpisał Bułgar jest ważny przez dwa najbliższe sezony. Żekow najprawdopodobniej również pozostanie w drużynie.

źródło: inf. własna, sportal.bg

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2008-05-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved