Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Austrian Masters: Dwie polskie pary w turnieju głównym

Austrian Masters: Dwie polskie pary w turnieju głównym

Jedyna polska para występująca w eliminacjach Austrian Masters przegrała w III rundzie eliminacji. Najlepsze miejsce w rankingu wśród przegranych par pozwoliło jednak Sińczakowi i Szternelowi na awans do turnieju głównego, gdzie zagrają również Fijałek i Prudel.

W pierwszej rundzie eliminacji nasi siatkarze trafili na wolny los i mgli spokojnie przygotowywać się do spotkania z holenderską parą Bolsterlee/Lokerse. Mecz II rundy był niezwykle zacięty, ale szczęśliwy dla Polaków. Po wygranej 22:20 i 21:19 Tomasz Sińczak i Rafał Szternel znaleźli się w II rundzie eliminacji.

W ostatniej rundzie przeciwnikami naszej pary byli Szwedzi – Hoyer/Soderberg. Zwycięstwo dawało awans do turnieju głównego. Niestety, po porażce w pierwszym secie do 18 nasi reprezentanci w drugim zostali rozgromieni do 7!. Mimo to dziś grają w turnieju głównym. – Byliśmy najwyżej rozstawioną parą w rankingu wśród tych par, które przegrały w III rundzie eliminacji. Dzięki temu walczymy dalej w turnieju głównym – powiedział Strefie Siatkówki trener naszej pary, Sławomir Robert.W pierwszej rundzie turnieju głównego Sińczak i Szternel grają właśnie z rozstawionymi z nr. 6 Hiszpanami Luna Pineda/Marco. Druga polska para, Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel, miała zapewniony start w turnieju głównym bez eliminacji. Polacy zagrają w pierwszej rundzie z austriacką parą Gosch/Horst (rozstawieni z nr 7).

O wynikach spotkań wraz z komentarzem naszego selekcjonera poinformujemy natychmiast po zakończeniu meczów.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2008-05-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved