Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Wiesław Popik odchodzi z MKS-u Dąbrowa Górnicza

Wiesław Popik odchodzi z MKS-u Dąbrowa Górnicza

Wiesław Popik nie będzie w przyszłym sezonie trenerem piątej drużyny Ligi Siatkówki Kobiet MKS-u Dąbrowa Górnicza. Przypomnijmy, że był to beniaminek ekstraklasy. W opinii wszystkich fachowców wyższej lokaty zawodniczki z Dąbrowy nie mogły zająć.

Wielka czwórka była poza zasięgiem całej reszty. – Kończy się mi się w maju umowa o pracę i szefowie klubu jej nie przedłużają – powiedział szkoleniowiec.

Na pytanie dlaczego, Wiesław Popik odpowiedział, że nie wykonał postawionego przed sezonem zadania. – Mieliśmy walczyć o ósme miejsce dające już po rundzie zasadniczej utrzymanie w LSK – powiedział. – Była piąta lokata, udział w europejskich pucharach. Jak widać gołym okiem jest spora rozbieżność. Nie trafiłem z realizacją założeń. Przed minionym sezonem nikt się nie spodziewał, że tak wysoko zajdziemy.Razem z Piotrem Makowskim z Centrostalu Bydgoszcz Wiesław Popik będzie trenerem Kadry B. – Nie znam jeszcze szczegółów naszej pracy – powiedział. – Pierwszym zostanie Piotr, on ma więcej doświadczenia w siatkówce kobiecej. W pracy z MKS-em starałem się wprowadzić trochę elementów męskiej siatkówki. Przez rok jednak nie da się zbyt dużo zrobić. Przypomnijmy, że Wiesław Popik ma za sobą m.in. pracę z zespołami z Bydgoszczy i Bielska-Białej, które grały w Polskiej Lidze Siatkówki.

Na pytanie o decyzje personalne trenera Marco Bonitty przy ustalaniu reprezentacji na turniej interkontynentalny trener Popik odpowiedział: Moim zdaniem dokonał idealnego wyboru. Katarzyna Gajgał błyszczała w fazie zasadnicznej, Agnieszka Bednarek w play off. Stąd też wybór środkowej z Piły. Katarzyna Gajgał na pewno nie powiedziała ostatniego słowa. Absencja w Tokio, jestem co do tego przekonany, zmobilizuje ją do pracy i środkowa z Aluprofu na pewno nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Innym powołaniom nie ma co się dziwić. Trener postawił na zawodniczki sprawdzone, prezentujące ostatnio wysoką formę.

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2008-05-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved