Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > W Gdańsku podsumowano sezon

W Gdańsku podsumowano sezon

Villa Pascal, jeden ze sponsorów drużyny Energi Gedanii, zaprosiła gdańskie siatkarki do siebie na uroczyste zakończenie sezonu. Zdzisław Stankiewicz uznał, że - Szóste miejsce w Polsce nie jest złe. Jesteśmy wciąż wyżej w krajowej hierarchii niż gdańscy piłkarze, żużlowcy czy siatkarze - podkreślał prezes gdańskiego klubu.

Zastawione bogato stoły oraz ciepłe słowa pod adresem zespoły czekały na siatkarki w Villa Pascal. Z trzynastoosobowej kadry stawiło się jedenaście: Ewa Kasprów, Elżbieta Skowrońska, Marta Siwka, Natalia Nuszel, Kinga Kasprzak, Natalia Ziemcowa, Tamara Kaliszuk, Natalia Kondracjewa, Agata Durajczyk, Aleksandra Pasznik i Karolina Suwińska. Nieobecne, ale usprawiedliwione były Berenika Tomsia (trenuje na zgrupowaniu z reprezentacją Polski seniorek w Szczyrku) oraz Katarzyna Wellna (wyjechała na wcześniej zaplanowany urlop). Nuszel i Durajczyk przyszły na spotkanie bezpośrednio z… egzaminów maturalnych. Nie zabrakło też sztabu szkoleniowo-medycznego, z trenerami Leszkiem Milewskim i Pawłem Kramkiem na czele.

Szóste miejsce w Polsce nie jest złe. Tym bardziej, że reprezentacja Polski w żeńskiej siatkówce to czołowa drużyna świata. Także na tle innych drużyn w mieście prezentujemy się dobrze. Jesteśmy wciąż wyżej w krajowej hierarchii niż gdańscy piłkarze, żużlowcy czy siatkarze. Dlatego dziś możemy się cieszyć. Na szczegółowe i indywidualne oceny jeszcze przyjdzie czas. Teraz dziękuję wszystkim zawodniczkom i trenerom za wysiłek włożony w tym sezonie i osiągnięty wynik – podkreślał prezes Stankiewicz.W imieniu drużyny głos zabrała jej kapitan. – Osiągnięty wynik należy ocenić pozytywnie. Dziękuję koleżankom, trenerom i prezesowi, że wspólnie potrafiliśmy stworzyć dobry zespół. Bez względu na to, gdzie będziemy w kolejnych latach, to liczę, że utrzymywać będziemy nawiązane w Gdańsku znajomości – zadeklarowała Ewa Kasprów.

Energa Gedania ma wolne do końca tygodnia. W najbliższy poniedziałek gedanistki rozpoczną okres roztrenowania. Nie wszystkie zawodniczki wezmą w nim udział. Tomsia wypełnia powinności reprezentacyjne, a cudzoziemki – Ziemcowa i Kondracjewa – już otrzymały zgodę na wyjazd w rodzinne strony. Kilku kolejnym siatkarkom kontrakty w Gdańsku upływają ostatniego dnia maja bądź czerwca.

źródło: energa-gedania.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2008-05-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved