Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Paweł Rusek: Musimy stanąć do boju

Paweł Rusek: Musimy stanąć do boju

Jedni trenują w Spale, mając już chwilami "dość" grania, innym właśnie kończy się "urlop" i są już spragnieni powrotu do siatkówki. O spędzaniu wolnego czasu, opowiada Paweł Rusek, libero Jastrzębskiego Węgla.

Jastrzębski Węgiel, zespół którego barw od kilku sezonów broni Paweł Rusek, zakończył tegoroczną rywalizację w Polskiej Lidze Siatkówki dopiero na czwartej pozycji.

Pod względem sportowym ten sezon na pewno nie spełnił moich oczekiwań – przyznaje Paweł. – Każdy z nas marzył o medalu. Kiedy nie udało nam się awansować do finału, bardzo chcieliśmy zdobyć brąz. To jednak również nam nie wyszło, a przecież po to się gra, żeby wygrywać medale. Musimy wyciągnąć wnioski, pracować jeszcze ciężej, żeby w przyszłym sezonie osiągnąć cel i zdobyć najlepiej złoto (śmiech).Zawodnikom Jastrzębia nie pozostało jednak nic innego jak pozbierać się po porażce. Działacze zaś głowią się nad tym, co zrobić, żeby w przyszłym roku podobna sytuacja się nie powtórzyła. – Władze naszego klubu przeżywały wszystko tak jak my, zawodnicy – przyznaje Rusek. – Teraz jest już jednak za późno, żeby to roztrząsać. Musimy zebrać drużynę na przyszły sezon i stanąć do boju.

Dzięki temu, że liga skończyła się w tym roku stosunkowo wcześnie, Paweł Rusek miał kilka dni więcej, żeby odpocząć i zregenerować siły po ciężkim sezonie. – Jastrzębie spotyka się na treningach już 14 maja, więc niedługo skończy się mój urlop – mówi. – Spędziłem go na miejscu, w domu. Miałem kilka zaległych spraw do pozałatwiania i wreszcie była okazja, żeby zrobić wszystko na spokojnie.

*więcej na reprezentacja.net

źródło: reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-05-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved