Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Gedania najlepsza w IX Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej

Gedania najlepsza w IX Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej

Trener Witold Jagła i jego podopieczne z Energi Gedanii tym razem zagrały w szkolnych barwach, ale i tutaj były zwycięskie. Pierwsze miejsce w wojewódzkim finale IX Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w Malborku to dobry prognostyk przed... Szkolnymi Mistrzostwami Świata.

Od 10 do 18 maja gdańszczanki rywalizować będą na włoskiej wyspie Sardynia. W wojewódzkim finale wystąpiło sześć zespołów. Prawo gry wywalczyli przedstawiciele: Starogardu, Miastka, Chmielna, Gdyni, Malborka i Gdańska. Trener Jagła z gedanistkami reprezentował Gimnazjum nr 16. Drużyna ta w meczu o pierwsze miejsce pokonała gospodynie. Brąz zdobyło Miastko.

XVI GIMNAZJUM GDAŃSK: (na zdjęciu) Natalia Całka, Patrycja Lewicka, Daria Makar, Marta Podolska, Zuzanna Łapin, Joanna Wojciechowska, Anna Łozowska, Sylwia Szczęsnowicz, Magdalena Sterczewska, Anna Lubera, Anna Makowska i Aleksandra Chyła.Złote medale z Malborka są równoznaczne z awansem do finału ogólnopolskiego IX Gimnazjady Młodzieży Szkolnej, który odbędzie się od 12 do 15 czerwca w Elblągu. Gdańszczanki będą w tym turnieju bronić tytułu sprzed roku.

To właśnie wygrana w minionym sezonie dała gdańszczankom prawo startu teraz w Szkolnych Mistrzostwach Świata. – W zawodach bierze udział 29 zespołów chłopców i 31 dziewcząt. W fazie grupowej zmierzymy się z drużynami z Bułgarii, Turcji i Łotwy – mówi trener Jagła. Turniej odbędzie się w Cagliari na Sardynii od 10 do 18 maja. W tej rangi zawodach gedanistki jeszcze nie brały udziału.

źródło: energa-gedania.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2008-05-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved