Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Wielka gra o I ligę

Wielka gra o I ligę

W sobotę, o godz. 18, i w niedzielę, o godz. 11, siatkarki Organiki Budowlani Łódź stoczą w hali MOSiR w Rumi dwa pierwsze mecze o wejście do I ligi. Ich przeciwnikiem będzie miejscowy zespół EC Wybrzeże TPS.

Drużyna z Rumi, mistrz II ligi grupy I, w rundzie zasadniczej nie przegrała meczu, a w fazie play-off wyeliminowała, ze stratą zaledwie jednego seta, Pałac II Bydgoszcz i ChTPS Chodzież. Do czołowych zawodniczek rywalek zaliczyć należy: atakującą Katarzynę Zygmuntowicz, mierzącą 190 cm rozgrywającą Małgorzatę Jeromin, a także dwie siostry Hohn, Annę i Izabelę.

Zdajemy sobie doskonale sprawę z tego, że konfrontacja z TPS Rumia do łatwych należeć nie będzie – mówi trener drużyny Organiki Budowlani Jacek Pasiński. – Uważam jednak, że jesteśmy na tyle silni, aby wygrać ten decydujący bój o awans do I ligi. Gra w tej fazie rozgrywek, zgodnie z regulaminem PZPS, toczy się do trzech zwycięstw. Zakładając optymistycznie, że odniesiemy w Rumi dwa zwycięstwa, trzeci mecz rozegramy w przyszły piątek w Hali Parkowej w parku 3 Maja. Jeżeli zaś jedno z dwóch pierwszych spotkań, względnie oba, zakończą się naszą porażką, to rewanż u nas odbędzie się w piątek i w sobotę.Czy planuje pan rozegrania sparingu przed wyjazdem do Rumi?

Miałem taki zamiar, ale nie było chętnych do gry. Tak więc do pojedynków z TPS moje podopieczne przygotowywały się wyłącznie na treningach. Zajęcia odbywały się codziennie, ostatnio brała w nich udział również Magdalena Blomberg, chociaż doznana przez nią wcześniej kontuzja, w postaci skręcenia kostki, trochę jej jeszcze dokucza. Wszystko wskazuje jednak na to, że w Rumi wystąpimy w najsilniejszym składzie.

źródło: Express Ilustrowany

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet, II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2008-05-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved