Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > W Delekcie mają już trzech graczy

W Delekcie mają już trzech graczy

Libero Michał Dębiec jest trzecim siatkarzem, który zdecydował się przez kolejne dwa lata reprezentować barwy bydgoskiej Delecty. Niestety, nie uczynił tego rozgrywający Jakub Oczko.

23-letni Michał Dębiec, który w poprzednim sezonie trafił do bydgoskiego zespołu z Poznania, z każdym miesiącem prezentował się coraz lepiej na odpowiedzialnej pozycji libero. Dobrze przyjmował zagrywkę, czynił stałe postępy w grze obronnej.

Z Michałem uzgodniliśmy już wszystkie warunki 2-letniego kontraktu i mogę powiedzieć, że nadal jest siatkarzem Delecty. Trafiły też do mnie podpisane kontrakty od Słowaków Martina Sopko i Michała Cervena – informuje Marek Kaźmierczak, dyrektor urzędujący spółki „Łuczniczka”.Niestety, w ich ślady nie poszedł Jakub Oczko, który w trakcie sezonu doszedł do zespołu z ZAK SA Kędzierzyn.

Nie przyjął naszych warunków. Nie było nawet możliwości negocjacji. Najprawdopodobniej ma bardziej atrakcyjną ofertę z PlusLigi. Wszystko wskazuje, że Jakub trafi do trzeciej drużyny tegorocznego sezonu AZS Mlekpol Olsztyn. Zanim jednak się tam przeniesie, mam nadzieję, że zagra jeszcze w barażowych meczach o awans do II ligi z Górnikiem Radlin. Na szczęście mamy jeszcze dwóch rozgrywających Artura Hoffmanna i Waldemara Kaczmarka, z którymi też będziemy rozmawiać. Ten drugi był jednak w minionym sezonie wypożyczony ze Skry Bełchatów i teraz musielibyśmy dokonać transferu definitywnego.

Co do pozostałych siatkarzy dyrektor ma nadzieję, że do końca tygodnia ostateczne decyzje podejmą: Krzysztof Janczak, Kamil Kacprzak i Rafał Matusiak.

Liczę na pozytywną odpowiedź. Szukamy też wzmocnień, szczególnie do gry na pozycji przyjmującego i środkowego – zakończył Kaźmierczak.

Delecta ma więc trenera i trzech zawodników. Do dwunastki brakuje jeszcze dziewięciu…

źródło: Gazeta Pomorska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2008-05-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved