Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Sokół Mogilno żegna się z II ligą

Sokół Mogilno żegna się z II ligą

Siatkarki Sokoła Mogilno przegrały z AZS AWF II Poznań w decydującym meczu o utrzymanie się w II lidze. Mogilnianki walczyły do samego końca, po emocjonującym spotkaniu ulegając rywalkom dopiero w tie-breaku.

Nadkomplet publiczności w mogileńskiej hali bardzo mocno wspierał sokolanki. Gospodynie znakomicie rozpoczęły to arcyważne spotkanie. Podopieczne Jerzego Patera wygrały minimalnie pierwszego seta, prowadząc przez całą partię (11:7 , 16:11 , 21:16 ). W dwóch kolejnych odsłonach meczu lepsze były poznanianki, w barwach których brylowały Kinga Zielińska i Karolina Wiśniewska , zawodniczki z pierwszego zespołu AZS AWF , grającego w ekstraklasie.

Dziewczęta podniosły się i w czwartym secie wyraźnie wygrały. Niestety, w tie-breaku więcej szczęścia i sił miały rywalki. W sezonie zasadniczym zajęliśmy siódme miejsce, do końca walcząc o szóstą lokatę. Zupełnie nie spodziewaliśmy się, że będziemy przeżywać gorycz spadku – mówił załamany prezes Sokoła Andrzej Wojciechowski .

Sokół Mogilno – AZS AWF II Poznań 2:3

(25:23, 17:25, 19:25, 25:19, 6:15)

Skład:

Sokół Mogilno: Joanna Długokęcka, Ewelina Szaban, Magdalena Witasik, Agata Więcek, Natalia Marszałkiewicz, Michalina Wojciechowska, Magdalena Pater (libero) oraz Natalia Sikorska, Angelika Bartkowiak, Joanna Pawłowska. Trener: Jerzy Pater.

stan rywalizacji play-off: 3:2 dla AZS AWF II Poznań

Sokół Mogilno zajął tym samym 10. miejsce w rozgrywkach i żegna się z II ligą , natomiast AZS AWF II zagra w barażach z III-ligową Pogonią Proszowice .