Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Ryszard Bosek: Winiar może być bohaterem sezonu

Ryszard Bosek: Winiar może być bohaterem sezonu

Teraz już nikt chyba nie ma wątpliwości, że Michał Winiarski jest obecnie jednym z najwybitniejszych siatkarzy świata. Tym razem swoją klasę potwierdził w najsilniejszej lidze świata - włoskiej Serie A.

Z drużyną Itas Diatec Trentino, razem z m.in. Nikolą Grbićem i Matejem Kazijskim, sięgnął po scudetto. Był jednym z podstawowych graczy w swojej drużynie.

Staje się zawodnikiem uniwersalnym na pozycji na której gra – tak o Michale Winiarskim mówi mistrz olimpijski i świata Ryszard Bosek. Jego zdaniem reprezentant Polski może stać się jednym z bohaterów tegorocznego sezonu.Michał w bardzo szybkim czasie nadrobił wszelkie zaległości – techniczne, motoryczne, charakterologiczne i inne – powiedział Ryszard Bosek. – Od najmłodszych lat wiedział czego chce. Dość niespodziewanie zza pleców bardziej rutynowanych kolegów wyskoczył bardzo poważny kandydat na lidera reprezentacji. Ma wszelkie ku temu cechy. Drużyna może na nim polegać.

Ryszard Bosek podkreślił, że Michał Winiarski ma wszelkie dane na znakomitego przyjmującego. Odbiór miał zawsze znakomity – powiedział. – Poprawił wyraźnie atak. Piłkę uderza nie tylko siłowo, ale również technicznie. Umie obić blok i lubi to robić. Jest przekonany do takich akcji. Atakuje skutecznie zarówno z piłki szybkiej jak i wysokiej.

Zdaniem mistrza olimpijskiego i świata Michał Winiarski zbliża się do ideału przyjmującego. Szybko na nim poznano się we Włoszech.

Teraz moi znajomi włoscy trenerzy plują sobie w brodę, że rok wcześniej nie podpisali z nim kontraktu – stwierdza Ryszard Bosek. – Sławny Julio Velasco uważał wówczas, że Michał jeszcze ma poważne mankamenty na grę w Serie A. Nie skorzystał z mojej oferty. Taraz żałuje. Wiem o tym, bo mi o tym mówił. Oczywiście ci, dla których gra, są bardzo zadowoleni.

Ryszard Bosek przypomniał, że Michał Winiarski przed wyjazdem do Włoch rozważał wszystkie za i przeciw takiej decyzji. Odrzucił znacznie lepsze oferty finansowe kilku rosyjskich klubów – powiedział. Czy słowa jakie wypowiada Ryszard Bosek nie zaszkodzą młodemu zawodnikowi?

Nie, gdyż znam go – mówi Ryszard Bosek. Woda sodowa mu nie uderzy do głowy. Ma dobry charakter do sportu, sam wyznacza sobie cele.

MICHAŁ WINIARSKI (Itas Diatec Trentino), 200 cm, 82 kg, 28.9.1983. Jest mistrzem świata juniorów.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne, reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2008-05-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved