Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Polskie siatkarki gotowe na wszystko

Polskie siatkarki gotowe na wszystko

W Japonii zapowiada się łatwa przeprawa, ale... - Nie możemy lekceważyć rywali - przyznaje jedna z najlepszych polskich siatkarek, Katarzyna Skowrońska-Dolata. W przyszłym tygodniu Polki zaczynają bój o igrzyska.

Słońce, prawie letnia temperatura – aż się chce leniuchować. Nic z tego! Polskie siatkarki właśnie przebywają na zgrupowaniu w Szczyrku, skąd w najbliższą niedzielę (wieczorem) odlecą do Japonii na kwalifikacyjny, olimpijski turniej ostatniej szansy – 17.05.-25.05.2008.

W zawodach udział weźmie udział osiem reprezentacji, a do Pekinu pojadą cztery: najlepsza azjatycka plus trzy sklasyfikowane najwyżej.Dlatego nie wyobrażam sobie innego rozwiązania, jak naszego awansu do Pekinu – przyznał selekcjoner, Marco Bonitta.

Martwi mnie tylko, że na sam początek czeka nas mecz z Japonkami – dodała Milena Rosner. Z nimi zawsze się gra ciężko. No i ci fanatyczni kibice, którzy będą nam przeszkadzać.

Bonitta przebywa w Szczyrku już od 30 kwietnia. Poszczególne zawodniczki dojeżdżały sukcesywnie. Najpóźniej finalistki LSK – we wtorek. Nie ma Magdaleny Godos (w razie, odpukać!, kontuzji Mileny Sadurek lub Katarzyny Skorupy natychmiast się stawi) oraz Małgorzaty Glinki-Mogentale (liga hiszpańska jeszcze się nie zakończyła).

Przed hurraoptymizmem przestrzega Katarzyna Skowrońska-Dolata. –To wcale tak nie jest, że możemy już świętować wyjazd na igrzyska olimpijskie – przyznała zawodniczka. – W takich sytuacjach czasami zdarzają się nieprzewidziane wyniki i może powinąć się noga.

A co zawodniczki myślą o pomysłach bojkotu zawodów w Pekinie? Trzeba było o tym pomyśleć przy wyborze Chin na organizatora igrzysk – zadeklarował „Skowronek”. Teraz już jest po sprawie. I to tylko medialny szum, nikomu niepotrzebny.

źródło: Sport, wp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet, turnieje światowe

Więcej artykułów z dnia :
2008-05-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved