Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Fart Kielce rozpoczął sprawdziany nowych siatkarzy

Fart Kielce rozpoczął sprawdziany nowych siatkarzy

fot. archiwum

Zapowiadający walkę o I ligę w nowym sezonie Fart Kielce rozpoczął testy nowych zawodników. Pierwsza grupa sprawdzanych liczyła sześć osób. Kielczanie chcą sprowadzić trzech-czterech zawodników, przede wszystkim młodych.

Testowani spełniają to kryterium. Najmłodsi w tym gronie to dwaj 20-letni przedstawiciele walczącego w zakończonym sezonie w barażach o II ligę MKS-u MDK Warszawa – rozgrywający Marcin Jackowicz (186 cm wzrostu) oraz libero Tomasz Łuczka (184 cm).

 

Z kolejnymi dwoma kielczanie mieli okazję zagrać w debiutanckim sezonie w II lidze. Mowa o atakującym Hejnału Kęty Tomaszu Gadzale oraz o przyjmującym pierwszoligowego Energetyka Jaworzno, ale wspierającym rezerwy MCKiS-u w II lidze przyjmującym Piotrze Deszczu (23 lata, 197 cm). 

Przedostatni ze sprawdzanych rozgrywający Łukasz Kałużny (26 lat, 188 cm) też w minionych rozgrywkach grał w tej samej klasie co Fart, ale nie w czwartej grupie, tylko pierwszej. Niestety, jego zespół – Ikar Legnica – nie obronił ligowego bytu. Już w tym sezonie w III lidze grał za to Daniel Socha . Ten przyjmujący bronił dotąd barw Kłosa Olkusz.

 

Pierwsze sprawdziany mają potrwać do końca tygodnia. Kolejne zaplanowane są na ostatnie dni maja. Wcześniej szansę otrzyma młodzież (14-16 maja), bo Fart chce też utworzyć i zgłosić do rozgrywek drugi zespół.

źródło: Gazeta Wyborcza

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2008-05-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved