Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > W Delekcie rozmawiają o kompromisie

W Delekcie rozmawiają o kompromisie

W środę będą kontynuowane, rozpoczęte po spadku z PLS, rozmowy dotyczące nowych umów siatkarzy Delecty Bydgoszcz. Czy działacze Delecty przekonają, a mówiąc wprost, sprostają finansowym oczekiwaniom siatkarzy?

Wiadomo już, że nadal trenerem będzie Rostislav Chudik. W Delekcie, choć pod pewnymi warunkami, zamierzają grać jego rodacy: Michał Cerven i Martin Sopko. I to przez dwa kolejne sezony, w przypadku wywalczenia ponownego awansu do PlusLigi – potwierdza wtorkową informację „Pomorskiej” Marek Kaźmierczak, dyrektor urzędujący spółki „Łuczniczka”. – Trener przedstawił nam wizję swojego drużyny, w której trzon stanowić mają siatkarze grający w minionym sezonie. Z tego też względu dzisiaj kontynuować będziemy rozmowy z Jakubem Oczko, Rafałem Matusiakiem i Michałem Dębcem. Nie rezygnujemy z Artura Hoffmanna i Wojtka Kaczmarka. Spotkamy się też z wyróżniającymi juniorami, lecz dopiero po maturach. Menadżerowi Kamila Kacprzaka przesłaliśmy kolejną wersję kontraktu, a z Krzysztofem Janczakiem negocjuje prezes Piotr Sieńko.

Dyrektor nie ukrywa, że siatkarze, choć spadli do niższej klasy, to finansowe oczekiwania mają większe. – Cóż, siatkówka w Polsce jest bardzo popularna. Mam jednak nadzieję, że dojdziemy do kompromisu.Włodarze Delecty rozglądają się też za wzmocnieniami, lecz priorytetem jest pomyślne zakończenie negocjacji z grającymi dotąd w bydgoskim zespole zawodnikami. Czekają też, co wydarzy się w Sosnowcu. Na razie wszystko wskazuje, że Płomień nie przystąpi do PlusLigi i przymierza się do odsprzedania miejsca w siatkarskiej elicie. W grę wchodzi ponoć pokaźna kwota (1 mln zł). – Czekamy na rozwój sytuacji. Nie mówmy jeszcze o kwotach, czy też innych rozwiązaniach. Na razie Płomień nie zrezygnował – kwituje Kaźmierczak.

Chemik z Radlinem

Juniorzy Chemika walczący w barażu o II ligę poznali rywala. W najbliższą sobotę – wzmocnieni Jakubem Oczko i Rafałem Matusiakiem – zagrają z Górnikiem Radlin, 9. zespołem grupy 4 II ligi. Rewanż odbędzie się tydzień później w Bydgoszczy. Bydgoszczanie trafili na mocny zespól, mający w swojej historii występy w PLS, lecz nie dysponujący w ostatnich latach zbyt wielkimi pieniędzmi. Podopiecznych Tomasza Zaczka czeka jednak ciężka przeprawa. Zwycięzca dwumeczu zagra w II lidze.

źródło: Gazeta Pomorska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2008-05-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved