Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Rusza Puchar Polski w siatkówce plażowej

Rusza Puchar Polski w siatkówce plażowej

Już w najbliższy piątek rozpoczną się zmagania o Puchar Polski w siatkówce plażowej. Zawodnicy będą walczyć w trzech turniejach w Poznaniu, Warszawie i Radomiu. W tym ostatnim mieście obędzie się finał imprezy.

Pierwszy z turniejów odbędzie się już w najbliższy weekend w Poznaniu. Boiska usytuowane zostaną w samym sercu miasta, przy Placu Wolności. Później rywalizacja przeniesie sie do Warszawy. Tam zawody rozegrane zostaną w dniach 30.05 – 1.06. Natomiast zdobywcę Pucharu Polski poznamy podczas finału, który odbędzie sie w Radomiu, w dniach 20-22.06. Organizatorem jest Radomskie Stowarzyszenie Siatkówki Plażowej

W stolicy Wielkopolski siatkówka plażowa nie jest zbyt popularna i w takim wymiarze jak w najbliższy weekend jeszcze u nas nie gościła, a tym bardziej w samym sercu miasta. – O doping kibiców zawodnicy mogą być spokojni. Siatkówka plażowa jest bardzo atrakcyjna i widowiskowa. Na trybunach pojawią się nawet ci, którzy nie przepadają za sportem – przekonywał Michał Lach. Skrzydłowy KS Poznań przymierzał się do występu w turnieju razem z Tomaszem Wieczorkiem, ale na przeszkodzie stanęły obowiązki klubowe (KS wciąż walczy o awans do PLS). Michał Lach, to obok, Michała Kubiaka, najbardziej utytułowany zawodnik Tygrysów w plażówce. Obaj się mogą pochwalić medalami na młodzieżowych mistrzostwach. Lach zdobył brąz cztery lata temu w słoweńskim Koperze na ME do lat 20, a Kubiak był mistrzem Europy i wicemistrzem świata do lat 18.Mnie siatkówka plażowa nauczyła techniki i wielu niekonwencjonalnych zagrań. Cztery lata temu musiałem jednak zadecydować, czy chcę grać profesjonalnie w siatkówkę, czy interesuje mnie tylko amatorskie jeżdżenie po turniejach w sezonie letnim. Wtedy w siatkówce plażowej nie było wielkich perspektyw finansowych i szkoleniowych. Dzisiaj sytuacja wygląda inaczej, ale gdybym znowu miał wybierać, to i tak bym postawił na halówkę – przyznał 23-letni zawodnik.

Pula nagród wynosi 20 tysięcy w Poznaniu i Warszawie, natomiast w finale zawodnicy zagrają o 30 tysięcy. Swój udział zapowiedział blisko 60. par, w tym nasz eksportowy duet Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz. Jednak w tym roku nasi młodzi zawodnicy więcej czasu spędzą na piaskach poza granicami kraju. Kalendarz imprez został tak skonstruowany iż Kądzioła i Szałankiewicz nie będą mogli bronić tytułu Mistrzów Polski. Podobna sytuacja miała miejsce w zeszłym roku, kiedy o obronie tytułu nie mogli walczyć Tomasz Sińczak i Rafał Szternel.

źródło: Głos Wielkopolski, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2008-05-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved