Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Norwegia w eliminacjach do Mistrzostw Europy

Norwegia w eliminacjach do Mistrzostw Europy

W dniu wczorajszym odbyło się spotkanie eliminacyjne do ME z którego zwycięsko wyszła drużyna Czarnogóry, pokonując Norwegię 3:0. Oto co o tym pojedynku sądzi trener skandynawskiej drużyny - Dariusz Marszałek.

Justyna Kuc: Jakie priorytety w tym roku wyznaczyły władze związku reprezentacji Norwegii?

Dariusz Marszałek: W tym roku, roku olimpijskim wszystko jest podporządkowane beach volley, w której to dyscyplinie liczymy na dobry występ kompletu naszych par (2 żeńskich i 2 męskich) podczas Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Halówka w 2008 jest drugim priorytetem i w konsekwencji są na nią przeznaczone o wiele mniejsze nakłady finansowe. Dlatego wynik osiągnięty przez reprezentację w tym roku jest traktowany jako jeden z etapów budowy reprezentacji halowych, męskiej jak i żeńskiej… Takie są założenia na ten rok władz związku.J.K.: Dlaczego w spotkaniu z Czarnogórą nie poprowadził Pan swojej drużyny?

D.M.: Moje obowiązki w NVBF nie zaczynają się i nie kończą tylko na reprezentacji, więc siłą wyższą i… Tym razem drużynę prowadził mój wieloletni współpracownik, ja dojadę na mecz rewanżowy w nadchodzący weekend. Z pomeczowych relacji wynika, że Czarnogóra to zespół z dużym potencjałem, który w tym meczu był lepszą drużyną. No cóż… w pierwszym meczu Czarnogóra pokonała Norwegię, a rewanż tego spotkania odbędzie się w Stavanger w sobotę. Będzie trudno odrobić tak dużą stratę punktową, ale należy liczyć na lepszą grę naszej drużyny przed własną publicznością.

J.K.: W czym należy szukać przyczyn porażki?

D.M.: Przyczyn porażki należy doszukiwać się w braku dostatecznego czasu na odpowiednie przygotowanie zespołu, w dodatku bez podstawowego środkowego i libero. Dodatkowo należy nadmienić, ze zespół miał do dyspozycji tylko 5 dni, wiec nic dziwnego, że brak zgrania był bardzo widoczny podczas meczu. Nie pozostaje nic innego niż liczyć na to, że kilka dni treningowych w Stavanger da podstawy do lepszej gry naszej drużyny.

J.K.: Jakie są dalsze plany drużyny?

D.M.:Chcemy zaprezentować się jak najlepiej w tegorocznych eliminacjach ME, ale nikt z końcowego wyniku nie będzie robił tragedii. Szkoda, ze chłopcy zagrali słabo w pierwszym meczu i zadanie w meczu rewanżowym jest trudne. O wiele lepiej zagrała reprezentacja kobiet, która przegrała wprawdzie w Tallinie z Estonią 3-0, ale w setach do 24, 23 i 23, więc teoretycznie mają większe szanse w meczu rewanżowym rozgrywanym także w Stavanger w sobotę. Z mojej strony mogę jedno zagwarantować, ze…. ja będę w Olsztynie za tydzień z.. lub bez zespołu.. Ponieważ przyjeżdżam z delegacją związkową.

J.K.: Dziękuje za rozmowę.

D.M.: Ja również. Pozdrawiam serdecznie.

6 maja 2008:

[b]Czarnogóra – Norwegia 3:0

(25:13, 25:16, 25:21)[/b]

Norwegia: Tore Hordvik, Morten Kvamsdal, Geir Eithun, Nils Numme, Ole Martin Kleivenes, Martin Frydnes, Eirik Thomassen (libero)

źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Więcej artykułów z dnia :
2008-05-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved