Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Festiwal Siatkówki w Rudzie Śląskiej

Festiwal Siatkówki w Rudzie Śląskiej

Już w najbliższy weekend w Rudzie Śląskiej odbędzie się IV Młodzieżowy Festiwal Siatkówki dla kadetek i młodziczek z całego Śląska zorganizowany przez Katolicki Parafialny Klub Sportowy Halemba.

Turniej cieszy się od lat wielkim powodzeniem, dlatego organizatorzy już na wstępie zaznaczają, że pod żadnym pozorem nie jest to jego ostatnia odsłona. Co więcej, zapowiadają że w przyszłym roku do walki o puchary staną także zespoły chłopców.Marcin Wypych: Młodzieżowy festiwal siatkówki – skąd pomysł na taką imprezę?

Adam Wodarski (organizator Festiwalu, klub KPKS): Pomysł narodził się 5 lat temu z chęci stworzenia dużej siatkarskiej imprezy dla młodzieży. Jeszcze jako zawodnik sam brałem udział w podobnych turniejach w Polsce i za granicą, bardzo mi się to spodobało. Postanowiliśmy przenieść to na nasz grunt. Formuła się przyjęła, a Festiwal coraz bardziej się rozrasta. Mamy ambicję stworzyć w przyszłości turniej w którym wszyscy chętni – a jest tych zespołów naprawdę wiele – będą mogli wziąć udział, nie tylko z Polski.

W takim razie, ile zespołów weźmie w tym roku udział w Festiwalu?

Na dzień dzisiejszy zgłoszonych zostało 16 drużyn kadetek, 32 drużyny w mini siatkówce oraz 4 zespoły młodziczek. Chcielibyśmy powiększyć te liczby zespołów, lecz jak na razie ze względów organizacyjnych jest to nie możliwe. Tak jak mówię, to cel na przyszłe lata.

Podejrzewam, że zespoły nie są tylko z Rudy Śląskiej?

Nie. Rudę Śląską w tym turnieju reprezentuje młodzież na co dzień trenująca w KPKS Halemba. Reszta zaproszonych zespołów jest z całego Śląska i Małopolski. W ostatniej chwili ze względów organizacyjnych zrezygnował zespół z Czech.

Jakie miasta będą reprezentowane na tym Festiwalu?

Cieszy mnie to, że są to tak różne i czasami odległe miejscowości, to pozwala nawiązywać nowe znajomości i kontakty między klubami. W tym roku zagrają zespoły z Myszkowa, Lublińca, Katowic, Chorzowa, Tychów, Wieliczki, Chrzanowa, Dąbrowy Górniczej, Sosnowca, Świętochłowic i Siemianowic Śląskich.

Festiwal jest skierowany bardziej na dziewczyny. Czy chłopacy też mają szansę doczekania się takiego festiwalu? Są takie plany bądź możliwości?

W pierwszej edycji festiwalu był turniej dla juniorów, ale ze względu na ograniczone możliwości „lokalowe” postawiliśmy jak na razie na dziewczęta. Nie wykluczone że w przyszłym roku zagrają również chłopcy.


Festiwal Siatkówki w Rudzie Śląskiej:

10-11.05.2008 r.

Hala sportowa MOSiR Ruda Śląska, ul. Kłodnicka 95 (Halemba)

Mecze będą rozgrywane zgodnie z przepisami PZPS do dwóch wygranych setów.

I faza turnieju − rozgrywki grupowe

II faza turnieju − rozgrywki o miejsca

Zwycięzcy grup zagrają w finale A, drugie miejsca w finale B, trzecie miejsca w finale C oraz czwarte miejsca w finale D.

Zwycięzcy w poszczególnych latach:

2004:

Juniorzy – UKS ’43 Sokół Katowice

Juniorki – MOS Chrzanów

Kadetki – MMKS Dąbrowa Górnicza

2005:

Juniorki – UKS Krzanowice

Młodziczki – MMKS Dąbrowa Górnicza

2006:

Festiwal nie odbył się

2007:

Młodziczki – STS Victoria Lubliniec

Dwójki dziewcząt – Rodakowski Tychy I

W 2008 r. zostaną rozdane nagrody w 4 kategoriach: kadetki, młodziczki, trójki dziewcząt i dwójki dziewcząt.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe, rozgrywki towarzyskie

Więcej artykułów z dnia :
2008-05-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved