Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Zbigniew Krzyżanowski: Muszynianka zasłużyła na tytuł

Zbigniew Krzyżanowski: Muszynianka zasłużyła na tytuł

- Katarzyna Skorupa, Agnieszka Bednarek oraz Teixeira - tak wygląda w opinii trenera kadry juniorek Zbigniewa Krzyżanowskiego trójka wyróżniających się zawodniczek w Lidze Siatkówki Kobiet w minionym sezonie.

Nie były one może wyraźnie najlepsze, ale na pewno grały najrówniej – powiedział Zbigniew Krzyżanowski. – Tak się składa, że cała trójka reprezentowała Farmutil Piła – drużynę okrzykniętą i słusznie największą rewelacją rozgrywek. Słyszę głosy, że MVP sezonu należy się Joannie Mirek. Końcówka rywalizacji w wykonaniu byłej reprezentantki Polski była bardzo dobra, ale trzeba też pamiętać, że w sezonie miała znacznie słabsze momenty. Wielokrotnie imponowała mi Teixeira. Jej determinacja, ambicja i wola walki wielokrotnie przekładały się na postawę całej drużyny. U trenera Jerzego Matlaka została czołową zawodniczką ligi.

Muszynianka-Fakro Muszyna, jak podkreślił Zbigniew Krzyżanowski, sięgnęła po tytuł zasłużenie gdyż w decydujących meczach zespół zmobilizował się, rzucił na szalę swoje atuty i z pięcioma mistrzyniami Europy okazał się po prostu najlepszy. – Bogdan Serwiński dobrał sobie odpowiedniego współpracownika jakim okazał się II trener Ryszard Litwin – mówi Zbigniew Krzyżanowski.Rozgrywki w opinii byłego trenera reprezentacji kobiet miały dwa oblicza. – Fazę zasadniczą wygrał BKS Aluprof Bielsko-Biała przed Winiarami Bakallandem Kalisz – powiedział Zbigniew Krzyżanowski. – W play offach obie drużyny ustąpiły Framutilowi i Muszyniance. Okazało się, że czołowe lokaty przed decydującymi spotkaniami niczego jeszcze nie gwarantują. Bielszczanki rozpoczęły rewelacyjnie, a potem było już tylko gorzej. Pierwsze objawy poważnej zadyszki widzieliśmy w czasie turnieju o Puchar Polski.

Nie tylko w opinii Zbigniewa Krzyżanowskiego największym przegranym został GCB Centrostal Bydgoszcz. – Przed rozpoczęciem rozgrywek mogły mi przyjść do głowy różne scenariusze walki na dole tabeli, ale na pewno w życiu nie pomyślałbym, że bydgoszczanki zostaną zdegradowane – zakończył trener Krzyżanowski.

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2008-05-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved