Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Światowa siatkówka plażowa już niebawem na Mazurach

Światowa siatkówka plażowa już niebawem na Mazurach

Sezon siatkówki plażowej rozpoczęty. Mimo, że pogoda graczy nie rozpieszczała, w długi majowy weekend zainaugurowano grę na piasku. W Starych Jabłonkach odbyły się 2 turnieje, które rozegrano z myślą o przetestowania boisk wokół Hotelu Anders.

Za niecałe 4 tygodnie na tych samych boiskach rywalizację o punkty Pucharu Świata toczyć będą najlepsze siatkarki i siatkarze na świecie. Przed tegorocznym turniejem GE Money Bank Mazury Open zbudowano 3 nowe boiska, a pozostałe 5 zmodernizowano. W sumie do przygotowania 8 siatkarskich kortów, które posłużą do rozegrania pierwszego w Polsce podwójnego turnieju cyklu SWATCH FIVB Beach Volley World Tour, wykorzystano 5000 ton piasku.

Pierwsi testowanie piasku rozpoczęli dziennikarze. Na starcie I Ogólnopolskiego Turnieju Dziennikarzy Media Cup 2008 stanęło 12 zespołów. Kilku żurnalistów wystraszyło się pogody i nie dotarło nad jezioro Szeląg Mały. Po dwóch dniach zmagań najlepsi okazali się Mariusz Sobczak i Andrzej Felic reprezentujący „Życie Warszawy”. Rywalizacja toczyła się w tempie, której nie powstydziliby się zawodowcy. Jedni na piaszczyste boiska wychodzili z doświadczeniem kilkuletniego grania, inni po raz pierwszy próbowali zagrywać, skakać do bloku i odbierać trudne techniczne zagrywki. Wśród tych, którzy obiecali sumiennie przygotować się do kolejnych mistrzostw dziennikarzy byli m.in. reprezentanci TVP Sport, Radia TOK FM, Gazety Olsztyńskiej i Dziennika.Turniejowe boiska testowali również amatorzy podczas dwudniowej imprezy Majówka Open. Do rywalizacji stanęło 40 par, głównie z Olsztyna, Ostródy, Iławy i Płocka. W turnieju mężczyzn wystąpiła eksportowa para Warmii i Mazur Michał Michalak/Michał Ruciak. Przyjmujący olsztyńskiego AZS-u podczas przerwy w rozgrywkach halowych kilkukrotnie pojawi się na plażowych boiskach. Obecnie wraz z Michałem Michalakiem jest w trakcie intensywnych przygotowań do gry w Pucharze Świata w Starych Jabłonkach.

Szansę gry na stadionie w Starych Jabłonkach tuż przed finałami turnieju GE Money Bank Mazury Open ma również młodzież szkół gimnazjalnych i ponad gimnazjalnych z regionu Warmii i Mazur. Wystartował turniej Parówki Jedynki Cup, którego organizatorami są Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie oraz firma Indykpol. Przez 5 majowych sobót siatkarska młodzież rywalizować będzie na boiskach plaży miejskiej w Olsztynie. W pierwszych zawodach udział wzięło 28 par. Dwie najwyżej sklasyfikowane w rankingu pary dziewcząt i chłopców rozegrają swoje finały w niedzielę 8 czerwca tuż przed decydującymi grami Pucharu Świata w Siatkówce Plażowej.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2008-05-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved