Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Siatkarze Jadaru Sport wrócili z urlopów

Siatkarze Jadaru Sport wrócili z urlopów

Poniedziałkowym treningiem drużyna Jadaru Sport Radom rozpoczęła okres posezonowego roztrenowania. - Musimy ćwiczyć, by się zbytnio nie zapuścić. Zajęcia będą różnorodne. Trochę biegania, ćwiczeń ogólnorozwojowych i siłownia - oznajmił trener radomian Wojciech Stępień.

W poniedziałkowych i wtorkowych zajęciach uczestniczyła większość zawodników, którzy w zakończonym sezonie reprezentowali barwy Jadaru Sport w rozgrywkach Polskiej Ligi Siatkówki. Z różnych przyczyn na treningach zabrakło kilku siatkarzy, między innymi Wojciecha Żalińskiego. Młody atakujący radomskiego klubu co prawda nie znalazł się w ścisłej kadrze selekcjonera Raula Lozano na turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich w Pekinie, jednak nadal razem z wybrańcami argentyńskiego szkoleniowca trenuje w spalskim Ośrodku Przygotowań Olimpijskich.

Z kolei uzasadniony był brak na treningach rozgrywającego Jarosława Macionczyka, który poprosił o zwolnienie z zajęć ze względu na sprawy rodzinne. Z drużyną nie trenował także kontuzjowany od dłuższego czasu Maciej Pawliński. Przyjmujący Jadaru Sport przechodzi okres rehabilitacji po zabiegu kolana. Oczywiście w okresie tzw. roztrenowania nie uczestniczy już Czech Premysl Obdrzalek. Podstawowy w ostatnich dwóch sezonach libero Jadaru Sport rozwiązał obowiązujący jeszcze przez rok kontrakt i wyjechał do swojego kraju.Na treningach pojawił się natomiast Niemiec Marco Liefke, z którym jak wiadomo właściciel klubu Tadeusz Kupidura nie zamierza przedłużać umowy na grę w Radomiu. Z kolei po urazie ręki ćwiczenia z drużyną wznowił środkowy Jakub Bucki. – Co prawda Kuba dopiero w następnym tygodniu będzie miał zdjęty z ręki gips, jednak pojawia się na zajęciach – powiedział szkoleniowiec.

W typowym dla posezonowego okresie pracy zawodnicy będą mieli aplikowany jeden trening dziennie. Większość zajęć odbędzie się na obiektach MOSiR-u przy ulicy Narutowicza oraz nad zalewem na Borkach.

Tymczasem co do przyszłości i kolejnego sezonu występów w ekstraklasie Jadaru Sport nadal jest sporo niewiadomych. Wiele ma się wyjaśnić w tym tygodniu, a pierwsze konkrety odnośnie kadry trenerskiej i zawodniczej oraz finansowania zespołu możemy poznać nawet w środę. – O godzinie 17 spotkam się z trenerami i zawodnikami. Mam pewne informacje, ale o konkretach będę mógł powiedzieć w czwartek. Proszę zatem o cierpliwość – poinformował prezes Kupidura.

Gazeta Wyborcza nieoficjalnie dowiedziała się, że jeszcze w tym tygodniu ma dojść do spotkania właściciela klubu i władz miasta, w której uczestniczyć ma grupa kapitałowa zainteresowana współfinansowaniem zespołu. Przypomnijmy, iż współpracą z Jadarem Sport zainteresowane jest również miasto. Czy zatem można się spodziewać pierwszych konkretnych rozwiązań – przekonamy się niebawem.

Z kolei jeśli chodzi o nowe twarze w radomskim zespole, to coraz częściej przewijają się nazwiska graczy dotychczas reprezentujących barwy Płomienia Sosnowiec. Ponoć poważnymi kandydatami są: słowacki rozgrywający Michał Masny, atakujący Marcin Grygiel (kiedyś już przymierzany do gry w Radomiu) oraz środkowy Grzegorz Kosok.

Autorem tekstu jest Radosław Olchowski – Gazeta Wyborcza Radom

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-05-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved