Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Płomienia nie stać na grę w PLS

Płomienia nie stać na grę w PLS

Wczorajsze posiedzenie Komisji Kultury, Sportu i Rekreacji Rady Miasta, w którym uczestniczyli szefowie sosnowieckich klubów występujących na najwyższym szczeblu rozgrywek, miało być ostatnią deską ratunku dla Płomienia Sosnowiec.

Kto w to wierzył – zawiódł się. Spotkanie natomiast obnażyło całą mizerię sosnowieckiego sportu wyczynowego i pokazało, że dzisiaj w tym mieście nie ma miejsca dla sportu na najwyższym poziomie.

Paweł Kaczmarczyk, prezes Płomienia, poinformował, że na dzień dzisiejszy decyzja jest taka, że klub nie zagra w PLS. – Do końca maja zespół powinien być skompletowany, ale ja nie podejmę rozmów z siatkarzami, dopóki nie będę miał zabezpieczenia finansowego. By się utrzymać w PLS powinniśmy mieć budżet na poziomie 3,3 mln zł. Rozmawiam z dwoma firmami (z Polski i z Kanady) zainteresowanymi kupieniem spółki. Jednak te rozmowy na pewno nie zakończą się w tym miesiącu – wyjasniał Kaczmarczyk.Prezydent Sosnowca, Kazimierz Górski, w sprawie ratowania Płomienia podzielił się dobrymi wiadomościami: rozmawiamy, jest szansa, zrobimy wszystko. Czy rzeczywiście tak będzie?

Autor: Janusz Lewanda

źródło: sosnowiec.info.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-05-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved