Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Wiktor Sidielnikow nie chce opuszczać Rosji

Wiktor Sidielnikow nie chce opuszczać Rosji

Ze swoimi współpracownikami jestem gotów pójść do każdego klubu superligi lub wyższej ligi A, który zaproponuje pracę. Nie chce się jednak wyjeżdżać z Rosji - mówi były trener Dynama Kazań, Wiktor Sidelnikow.

Kilka dni po zdobyciu brązowych medali mistrzostw Rosji szefowie klubu Dynama TatTransGaz Kazań poinformowali, że na stanowisku pierwszego trenera Wiktora Sidielnikowa zastąpi Władimir Alekno. Ten drugi prowadzi również reprezentację Rosji. Pierwszy wcześniej wygrał Ligę Mistrzów i zdobył Puchar Rosji.

Po drugim zwycięstwie u siebie nad Lokomotiwem Nowosybirsk dyrektor klubu poprosił mnie, żebym napisał podanie o rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron z dniem 30 czerwca – mówi Wiktor Sidielnikow o kulisach swojej dymisji. – Od 1 lipca jestem wolny.Wiktor Sidielnikow podkreśla, że nie było to dla niego zaskoczenie. Jego zdaniem szefowie klubu mocno przeżyli fakt, że zespół nie może zrealizować postawionych w tym sezonie przed nim zadań. – Chcę jednak podkreślić, że nasza trenerska brygada odchodzi z Kazania sama – mówi trener. – Już znacznie wcześniej podjęliśmy taką decyzję.

Wiktor Sidielnikow dodał, że odchodzi z Dynama TatTransGaz w poczuciu dobrze wykonanego zadania mimo zajęcia w superlidze trzeciego miejsca. – Przypomnę, że w pierwszych dwóch sezonach pracowałem w Kazaniu za pięćset dolarów – wspomina szkoleniowiec. – I nic strasznego nie działo się. Pracowałem bez kontraktu, na słowo honoru. Wygraliśmy wszystko co było do wygrania. Rok wcześniej siatkarze z Kazania zostali mistrzem Rosji. Zostawiamy klub w doskonałej sytuacji sportowej i finansowej. Sponsorzy garną się do klubu drzwiami i oknami, marketingowo jest znakomitym towarem. Ze swoimi współpracownikami jestem gotów pójść do każdego klubu superligi lub wyższej ligi A, który zaproponuje pracę.

Wiktor Sidielnikow dodał, że konkretne propozycje pracy otrzymał z zagranicy. – Nie chce jednak wyjeżdżać z Rosji – zakończył.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2008-05-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved