Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mariusz Syguła: Chcemy przedłużyć tę walkę

Mariusz Syguła: Chcemy przedłużyć tę walkę

W meczach barażowych między AZS Politechnika Warszawska i KS Poznań na razie stan rywalizacji wynosi 2:0 dla warszawian. Oto jak ten dwumecz ocenia rozgrywający KS Poznań, Mariusz Syguła.

Zapomnijmy może o wczorajszym meczu, dobry był tylko pierwszy set w naszym wykonaniu. Natomiast już dzisiaj wiedzieliśmy mniej więcej jak ten przeciwnik gra. Mieliśmy go co prawda trochę rozpracowanego, ale to nie jest to samo co gra na noże. Dzisiaj już wiedzieliśmy i dosyć dobrze to wyglądało. Myślę, że jak byśmy skończyli troszkę więcej kontr, szczególnie w czwartym secie, to jeszcze byśmy tutaj grali.

Oczywiście nie tylko to zadecydowało o dzisiejszym zwycięstwie Politechniki.

Popatrzmy tam na drugą stronę, tam są reprezentanci Polski, doświadczeni zawodnicy. My się uczymy od nich i mam nadzieję, że to kiedyś zaprocentuje w naszej lepszej grze[/i] – dodaje Syguła – [i]Co jeszcze zadecydowało? Dosyć dobrze zagrywali, to też był powód ich zwycięstwa.

Czy w takim razie poznański zespół jest w stanie wygrać u siebie chociaż jedno spotkanie?

Pokazaliśmy dzisiaj, że naprawdę graliśmy równo, także chcemy przedłużyć tę walkę, bo nasi kibice chcą przyjść i zobaczyć jak gramy dobrze, jak wygrywamy mecze. Po to graliśmy cały sezon, żeby teraz na sam koniec troszkę słodyczy dostać – kończy z nadzieją zawodnik.

* Rozmawiała Anna Bagińska (Strefa Siatkówki)