Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Kosariew i Tietiuchin w Biełgorodzie

Kosariew i Tietiuchin w Biełgorodzie

Dwaj zawodnicy Dynama Kazań, Siergiej Tietiuchin i Aleksander Kosariev, podpisali kontrakty z Lokomotivem Biełgorod. Po odejściu Wiktora Sidelnikowa nowy trener Dynama Władimir Alekno nie będzie miał łatwego zadania.

Działacze Lokomotivu Biełgorod chcą znów nawiązać do niedawnych sukcesów klubu (mistrzostwo Rosji 2000 i 2002-2005) budując silną drużynę na przyszły sezon. Wiadomoć o podpisaniu dwuletnich kontraktów z Siergiejem Tietiuchinem i Aleksandrem Kosarievem zelektryzowała kibiców siatkówki w Rosji. Media już okrzyknęły tę wiadomość sensacyjną.

Dla obu zawodników będzie to powrót do klubu, z którym świętowali takie sukcesy jak mistrzostwo Rosji oraz triumf w Lidze Mistrzów. Tietiuchin grał w Lokomotivie od 1992 do 2006 roku z dwuletnią (1999-2001) przerwą na występy we włoskiej Serie A. Kosariev był zawodnikiem Bielgorodu od 1997 roku i latem 2006 obaj odeszli do tworzącego się właśnie „dream-teamu” w Kazaniu. Do Lokomotivu trafił również ze stołecznego Dynama libero Alan Domingos oraz najlepiej punktujący zawodnik ligi francuskiej Łotysz Gundars Celitans.To nie koniec transferowych wieści z rosyjskiej Superligi. Po odejściu brazylijskiego libero Dynamo Moskwa uzupełniło skład do dozwolonej liczy obcokrajowców przez ściągnięcie belgijskiego rozgrywającego, Franka Depestele. Węgier Peter Veres, dotychczas zawodnik włoskiej Montichiari będzie od nowego sezonu występował w Uralu Ufa. Występujący dotychczas w barwach Mlekpolu AZS Olsztyn libero Richard Lambourne przymierzany jest do drużyny Lokomotivu Jekatierinburg.

źródło: inf. własna, volleyservice.ru

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2008-05-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved